AGORA S.A

Grupa Agora

Grupa Agora działa na polskim rynku medialnym od 1989 r. Jej przedsięwzięcia to komplementarne biznesy medialne, które łączy marka Agory oraz poszanowanie wspólnych wartości.

Agora S.A. powstała w 1989 r., a od 1999 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej największymi przedsięwzięciami są m.in.:

  • Helios S.A. – operator największej, pod względem liczby obiektów, sieci kin w kraju i właściciel NEXT FILM – firmy zajmującej się dystrybucją i produkcją filmową takich popularnych filmów jak m.in. „Bogowie”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Pokot”.
  • spółka AMS S.A. – lider polskiego rynku reklamy zewnętrznej.
  • „Gazeta Wyborcza” – największy opiniotwórczy dziennik w Polsce i lider transformacji cyfrowej prasy.

W swoim portfelu prasowym Agora S.A. ma również kilkanaście wyspecjalizowanych czasopism (m.in. „Avanti” „Logo”, „Cztery Kąty”). Działalność wydawnicza Agory obejmuje książki, albumy muzyczne oraz filmy na DVD. Agora prowadzi również księgarnie internetowe: kulturalnysklep.pl oraz publio.pl Grupa Agora jest właścicielem trzech muzycznych stacji radiowych: Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia oraz udziałowcem ponadregionalnego Radia TOK FM o wyjątkowej w skali kraju formule radia informacyjnego.

Agora jest liczącym się graczem na rynku internetowym.

Jej serwisy internetowe należą do wiodących pod względem popularności w swoich kategoriach. Wśród kilkudziesięciu marek internetowych spółki znajdują się m.in. portale Gazeta.pl, Sport.pl i Tokfm.pl, które są dostępne online oraz poprzez aplikacje mobilne. W Grupie Agora znajduje się również Yieldbird - jedna z najszybciej rozwijających się spółek programmatic na polskim rynku.

Grupa Agora to również trzy drukarnie, w których drukowane są zarówno wybrane tytuły wydawane przez spółkę, jak i innych wydawców. Agora jest również obecna na polskim rynku telewizyjnym poprzez kanał Stopklatka TV, który uruchomiła wspólnie z Kino Polska TV S.A.

Działalność Grupy Agora podzielona jest na siedem obszarów biznesowych:

Kino, film i telewizja

Sieć kin, produkcja i dystrybucja filmowa

więcej    

 

Prasa

Czasopisma i najbardziej opiniotwórczy dziennik w Polsce

więcej    

 

Wydawnictwo

Książki, muzyka i filmy na płytach

więcej    

 

Reklama zewnętrzna

Nośniki reklamy zewnętrznej AMS

więcej    

 

Internet

Serwisy internetowe, wideo, mobile i reklama programatyczna

więcej    

 

Radio

Stacje radiowe i serwisy muzyczne

więcej    

 

Kultura, Edukacja, Rozrywka

Wydarzenie kulturalne i muzyczne, konferencje i debaty

więcej    

 

Pobierz więcej informacji o Grupie