"8:10", czyli nowy podcast "Gazety Wyborczej" to wyjątkowa okazja, by o wydarzeniach, zjawiskach i ludziach opisywanych na łamach dziennika nie tylko przeczytać, ale i usłyszeć.
W premierowym wydaniu "8:10" Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" rozmawia z Donaldem Tuskiem o tym, dlaczego były premier nie kandyduje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Tusk mówi o szansach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na zwycięstwo z Andrzejem Dudą i trochę oburza się na porównanie Platformy Obywatelskiej z Unią Wolności. Opowiada też o swoich starciach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel. A także o życzliwości, jaką okazywał mu jako imiennikowi prezydent Donald Trump.
W kolejnych odcinkach "8:10" dziennikarze "Gazety Wyborczej" będą opowiadać historię na jeden temat - m.in. o reportażach publikowanych w "Dużym Formacie" i "Wysokich Obcasach", najciekawszych materiałach magazynu "Ale Historia!", a także o istotnych wydarzeniach w Polsce i na świecie.
W gronie prowadzących "8:10" znajdą się: Michał Nogaś, Dorota Wysocka-Schnepf, Bartosz Wieliński, Paulina Reiter, Monika Tutak-Goll, Paula Szewczyk, Kamila Kalińczak, Natalia Szostak, Maciej Czarnecki, Paweł Hekman, Jarosław Kopeć, Martyna Turska i inni.
Wydawczynią podcastu jest Martyna Turska.
Nowe odcinki podcastu będą dostępne od poniedziałku do piątku od godz. 8:10 na Wyborcza.pl i w aplikacji mobilnej "Gazety Wyborczej". Będzie ich można słuchać także na platformie podcastowej TOK FM, na platformie YouTube, a także na najpopularniejszych platformach streamingowych dostępnych w Polsce.
Dostęp do podcastu jest bezpłatny.