Agora S.A. - Polska spółka medialna
ZAMKNIęCIE
Tool-1

Z ostatniej chwili


Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

AGORA, STRONA GłóWNA, NAJNOWSZA AKTUALNOść (TOOLBAR)

Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

więcej
Tool-3
0

Schowek

(
0
)
Notowania

Notowania

Spółka

AGO

Kurs akcji [PLN]

10,76 zł

Zmiana[PLN]

-0,37%

Do pobrania

Tool-7

Dane spółki

AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

AGO -0,37%
mWIG40 -1,71%
WIG-MEDIA -0,77%

Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44

Tool-4

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Agora S.A. oraz jej wszystkie jednostki powiązane (w rozumieniu Ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. ) (dalej wspólnie jako: Agora) działający jako wydawcy serwisów internetowych i aplikacji mobilnych oraz dostawcy usług w obrębie tych serwisów i aplikacji jednoznacznie zastrzegają, że nie wyrażają zgody na jakiekolwiek zwielokrotnianie, wykorzystywanie lub przechowywanie dostępnych na stronach i serwisach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych należących do Agory:

(1) treści, w tym w postaci tekstów i danych oraz materiałów audiowizualnych, audialnych, fotograficznych lub graficznych, w szczególności stanowiących części lub całości utworów, artystycznych wykonań, fonogramów, wideogramów, nadań lub publikacji prasowych stanowiących przedmiot prawa pokrewnego wydawców (dalej zwanych łącznie Materiałami);

(2) baz danych;

(3) programów komputerowych;

w celu eksploracji cyfrowej Materiałów, baz danych lub programów komputerowych (w tym polegającej na analizie przy zastosowaniu zautomatyzowanych technik) służącej wygenerowaniu informacji obejmujących w szczególności wzorce, tendencje i korelacje. Zastrzeżenie odnosi się w szczególności do eksploracji Materiałów, baz danych, programów komputerowych dążącej do osiągnięcia bezpośredniej lub pośredniej korzyści majątkowej oraz tworzenia, modyfikowania i szkolenia technologii uczenia maszynowego oraz algorytmów internetowych, w tym systemów wykorzystujących technologię generatywnej sztucznej inteligencji lub wytworów takich systemów.

Zastrzeżenie nie dotyczy eksploracji treści dokonywanej w celu ustalenia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych. Ponadto Agora oświadcza, że zastrzeżenie nie ma na celu i nie może być interpretowane jako wyłączenie lub ograniczenie uprawnień konsumentów do korzystania z treści, wynikających z zezwolenia udzielonego konsumentowi przez Agorę (w szczególności na podstawie umowy pomiędzy Agorą, a konsumentem) lub do korzystania przez konsumenta z treści w ramach dozwolonego użytku określonego w obowiązujących przepisach prawa.

Powyższe wskazanie stanowi również zastrzeżenie podmiotu uprawnionego, o którym mowa w art. 4 ust. 3 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/790 z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym oraz zmiany dyrektyw 96/9/WE i 2001/29/WE (Dz. U. UE. L. z 2019 r. Nr 130, str. 92), a także w rozumieniu przepisów implementujących wskazaną dyrektywę do krajowych systemów prawnych wszystkich Państw Członkowskich Unii Europejskiej. 

Wszelkie zwielokrotnianie, wykorzystywanie lub przechowywanie Materiałów, baz danych lub programów komputerowych wskazane powyżej, dokonywane bez wcześniejszego, jednoznacznego zezwolenia Agory stanowi naruszenie praw Agory i będzie skutkowało podjęciem działań prawnych mających na celu ochronę przysługujących Agorze praw, w tym dążących do uzyskania odpowiedniego wynagrodzenia lub odszkodowania. 

NEWSLETTER

Każdego dnia dzieje się u nas coś nowego.
Chętnie o tym opowiemy.

Wybierz :

Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności Agory S.A. oraz spółek z grupy kapitałowej Agora w interesującym Panią/Pana obszarze. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Będą one przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z iod@agora.pl, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Wycofując zgodę na otrzymywanie newslettera, rezygnuje Pani/Pan z otrzymywania wszystkich newsletterów korporacyjnych dotyczących działalności Agory S.A. oraz spółek z grupy kapitałowej Agora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu Agora.pl oraz w naszej Polityce transparentności.