Godziny pracy 9:00 - 17:00
Przejdź do kontaktu
Spółka
Kurs akcji [PLN]
Zmiana[PLN]
AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
AGO 2,54%
mWIG40 0%
WIG-MEDIA 0%
Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44
Katowicka „Gazeta Wyborcza" wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zorganizowała akcję „Śląskie bez smogu!". Polegała ona m.in. na informowaniu mieszkańców całego regionu o nowej uchwale antysmogowej. Najważniejsza była jednak partycypacja społeczna, czyli zaproszenie do rozmowy i działania wszystkich mieszkańców, którym zależy na poprawie jakości powietrza. Władze województwa chciały poznać ich pomysły na edukację i podnoszenie świadomości społecznej w tym zakresie.
„Śląskie bez smogu!” jest częścią akcji „Oddychać po ludzku", która ma na celu zwiększenie świadomości Polaków oraz wskazywanie najlepszych sposobów na walkę ze smogiem. Jej pomysłodawcą jest „Gazeta Wyborcza".
Więcej: Wyborcza.pl/oddychacpoludzku.
W ramach akcji w 4 subregionach województwa śląskiego zorganizowano warsztaty z mieszkańcami, konferencję dla mieszkańców, a także zamknięte warsztaty w Urzędzie Marszałkowskim dla liderów grup z warsztatów w subregionach oraz pracowników U rzędu.
Celem spotkań było wygenerowanie pomysłów na projekty edukacyjne, informacyjne czy promocyjne, które pomogą mieszkańcom Śląska zmierzyć się z tematem smogu.
Do udziału w warsztatach zaproszono osoby zaangażowane w temat ochrony środowiska, a spośród uczestników warsztatów zostali wybrani subregionalni liderzy, którzy zaprezentowali samorządowcom 8 najciekawszych projektów wypracowanych na warsztatach i mających szanse na realizację.
Warsztaty w ramach akcji „Śląskie bez smogu!” odbyły się w: Katowicach – pod hasłem „Szkoda zdrowia. Jak nie dać się smogowi", Rybniku - pod hasłem „Klimatyczna edukacja. Dlaczego warto uczyć, jak dbać o czyste powietrze", Częstochowie - pod hasłem „Zielona jazda. Dlaczego warto stawiać na ekologiczny transport" i w Żywcu - pod hasłem „Kopciuchy na celowniku. Dlaczego warto mądrze palić w piecu". W warsztatach udział wzięło prawie 200 osób.
Podsumowaniem działań była konferencja z udziałem władz województwa, naukowców i ekspertów, która odbyła się 15 listopada 2017 r.