Agora S.A. - Polska spółka medialna
ZAMKNIęCIE
Tool-1

Z ostatniej chwili


WYNIKI FINANSOWE GRUPY AGORA  W 1. KWARTALE 2024 R.

AGORA, STRONA GłóWNA, NAJNOWSZA AKTUALNOść (TOOLBAR)

WYNIKI FINANSOWE GRUPY AGORA W 1. KWARTALE 2024 R.

więcej
Tool-3
0

Schowek

(
0
)
Notowania

Notowania

Spółka

AGO

Kurs akcji [PLN]

11,76 zł

Zmiana[PLN]

1,2%

Do pobrania

Tool-7

Dane spółki

AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

AGO 1,2%
mWIG40 -0,34%
WIG-MEDIA -0,26%

Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44

Tool-4

Przystanek: Literatura

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na ulicach Krakowa pojawiły się multimedialne Przystanki Literackie Miasta Literatury UNESCO. Ich celem było przybliżenie podróżującym komunikacją miejską postaci ważnych pisarzy związanych z Krakowem. Pretekstem do organizacji akcji były niezwykłe jubileusze: Rok Conrada, Rok Wyspiańskiego, Rok Awangardy Krakowskiej oraz zbliżające się obchody 100. urodzin Stanisława Lema. Dodatkowo projekt zainaugurowano 23 kwietnia 2017 r., czyli w czasie, kiedy na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich. Jako miejsca spotkań z literaturą zaproponowano skrzyżowania ważnych tras komunikacyjnych, węzły przesiadkowe i ulice Krakowa – od 2013 r. Miasta Literatury UNESCO.

 

Do projektu wybrano sześć krakowskich przystanków komunikacji miejskiej (TAURON Arena, Kraków Wieczysta, Centrum Kongresowe ICE przy Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Osiedle Jagiellońskie w stronę Ronda Hipokratesa, Rondo Matecznego, Filharmonia Krakowska i Plac Inwalidów), zlokalizowanych przy największych węzłach przesiadkowych.


Na jednym z nich Joseph Conrad spoglądał w bezkres afrykańskiej dżungli, dwa inne zdobiły tematy z prac Stanisława Wyspiańskiego, na kolejnym pojawiły się nawiązania do twórczości Stanisława Lema, a na jeszcze innych – motywy inspirowane Awangardą Krakowską i jej pismem „Zwrotnica".


Projekty przystanków wykonali wybitni krakowscy artyści graficy, m.in. Przemek Dębowski, Mateusz Kołek i Tomasz Budzyń. Dzięki wykorzystaniu narzędzia „Czytaj PL” w aplikacji Woblink, każda osoba korzystająca z przystanku mogła pobrać za darmo ebooki, audiobooki i materiały multimedialne dostępne w ramach akcji. Nowoczesne rozwiązania oferowane przez firmę AMS umożliwiły przygotowanie multimedialnych przystanków z wykorzystaniem efektu głębi i animacji na statycznym layoucie reklamowym.


Akcję organizowały: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Muzeum Narodowe w Krakowie i firma AMS – Mecenas Kultury Krakowa. Przystanki w takiej formie były obecne na ulicach Krakowa do końca października 2017 r. i nieustannie uzupełniano je o nowe treści cyfrowe oraz literackie.

Więcej    

NEWSLETTER

Każdego dnia dzieje się u nas coś nowego.
Chętnie o tym opowiemy.

Wybierz :

Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności Agory S.A. oraz spółek z grupy kapitałowej Agora w interesującym Panią/Pana obszarze. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Będą one przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z iod@agora.pl, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Wycofując zgodę na otrzymywanie newslettera, rezygnuje Pani/Pan z otrzymywania wszystkich newsletterów korporacyjnych dotyczących działalności Agory S.A. oraz spółek z grupy kapitałowej Agora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu Agora.pl oraz w naszej Polityce transparentności.