Agora S.A. - Polska spółka medialna
ZAMKNIęCIE
Tool-1

Z ostatniej chwili


WYNIKI FINANSOWE GRUPY AGORA  W 1. KWARTALE 2024 R.

AGORA, STRONA GłóWNA, NAJNOWSZA AKTUALNOść (TOOLBAR)

WYNIKI FINANSOWE GRUPY AGORA W 1. KWARTALE 2024 R.

więcej
Tool-3
0

Schowek

(
0
)
Notowania

Notowania

Spółka

AGO

Kurs akcji [PLN]

11,76 zł

Zmiana[PLN]

1,2%

Do pobrania

Tool-7

Dane spółki

AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

AGO 1,2%
mWIG40 -0,34%
WIG-MEDIA -0,26%

Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44

Tool-4

„PRYVIT” – PIERWSZA GAZETA DLA UKRAIŃCÓW WE WROCŁAWIU

„Gazeta Wyborcza” stara się przełamywać stereotypy na temat Ukraińców. W Polsce często postrzegani są jako tania siła robocza. Jednak wbrew temu, co się wydaje, przybysze z Ukrainy pracują nie tylko na budowach czy w sklepach, ale są również cenionymi specjalistami, np. z branży IT.

Według dostępnych szacunków już co dziesiąty mieszkaniec Wrocławia pochodzi z Ukrainy. Stąd pomysł, by wydać gazetę dla tych osób w ich ojczystym języku - „pryvit” po ukraińsku oznacza „cześć”. Artykuły do wydania przygotowali dziennikarze „Gazety Wyborczej” i sami Ukraińcy.  18 października 2017 r. ukazał się pierwszy, pilotażowy numer gazety „Pryvit Wrocław”.

Wśród ukraińskich autorów „Pryvit” są osoby, które mieszkają we Wrocławiu już kilka lat, ale też osoby, które przyjechały zaledwie parę miesięcy temu. Dzielą się one z czytelnikami swoimi doświadczeniami – podpowiadają m.in. jak zalegalizować pobyt, znaleźć mieszkanie, pracę czy zapisać dziecko do szkoły. Piszą też o swoich pierwszych wrażeniach w mieście i problemach na jakie można się natknąć zaraz po przyjeździe.

Wydawcy zależy, aby dzięki gazecie „Pryvit Wrocław” Ukraińcy lepiej poznali Wrocław, dowiedzieli się, jak korzystać z miasta i imprez w nim organizowanych, a przez to szybciej integrowali się z Polakami. W ten sposób Agora wspiera budowanie różnorodnego społeczeństwa.

Gazeta „Pryvit Wrocław” jest dostępna za darmo w miejscach, które często odwiedzają Ukraińcy, np. w siedzibie Fundacji Ukraina, cerkwi prawosławnej, urzędach, uczelniach, ale też w restauracjach, które prowadzą Ukraińcy. Lista miejsc, w których można dostać „Pryvit”, znajduje się na http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/0,0.html

Pilotażowe wydanie ukazało się w 2017 r. w nakładzie 10 tys. egz. Gazeta liczyła 16 stron. Wydawnictwo będzie kontynuowana.

 

WIĘCEJ    


NEWSLETTER

Każdego dnia dzieje się u nas coś nowego.
Chętnie o tym opowiemy.

Wybierz :

Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności Agory S.A. oraz spółek z grupy kapitałowej Agora w interesującym Panią/Pana obszarze. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Będą one przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z iod@agora.pl, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Wycofując zgodę na otrzymywanie newslettera, rezygnuje Pani/Pan z otrzymywania wszystkich newsletterów korporacyjnych dotyczących działalności Agory S.A. oraz spółek z grupy kapitałowej Agora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu Agora.pl oraz w naszej Polityce transparentności.