Komunikat prasowy
Jak wspierać sport i propagować go wśród wrocławian oraz mieszkańców województwa dolnośląskiego? Czego brakuje w zakresie infrastruktury rekreacyjno-sportowej i jak warto ją usprawnić? Czy mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska mogą skorzystać na World Games 2017? - Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać uczestnicy dwudniowego wydarzenia organizowanego w ramach akcji "Pracownia miast" w najbliższy poniedziałek i wtorek, 28 i 29 września br.
W poniedziałek, 28 września br. na wrocławskim stadionie miejskim odbędą się zamknięte warsztaty. Ich uczestnicy w dwóch grupach będą zastanawiać się nad następującymi zagadnieniami:
- Infrastruktura rekreacyjno-sportowa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku: czego brakuje, a miasto i mieszkańcy tego potrzebują? Co warto usprawnić i jak to zrobić?
- Jak mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska mogą skorzystać na World Games 2017?
Wnioski z warsztatów zostaną zaprezentowane podczas otwartej konferencji we wtorek, 29 września br. w godz. 11-15:45 w salach konferencyjnych Stadionu Wrocław przy al. Śląskiej 1.
W dyskusji wezmą udział m.in.:
- Paweł Fajdek, sportowiec, mistrz świata w rzucie młotem
- Dariusz Buza, dyrektor departamentu sportu dla wszystkich, Ministerstwo Sportu i Turystyki
- Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia
- Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego
Udział w debacie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja: wroclawpracowniamiast.evenea.pl
Do współpracy przy projekcie organizatorzy akcji zaprosili także Grzegorza Gądka, prezesa zarządu fundacji Skwer Sportów Miejskich, który opowie o tym, jak sprawić, by sport był bliżej ludzi i pokaże przykłady aranżacji przestrzeni miejskiej do celów sportowych.
Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
"Pracownia miast" to forum dialogu między liderami opinii: samorządowcami, mieszkańcami oraz naukowcami, ekspertami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury.
Wyjątkowość akcji polega na tym, że nie ogranicza się do dyskusji, ale jest narzędziem do wypracowywania nowych pomysłów i praktycznych wskazówek: co zrobić, żeby miasta stały się miejscem lepszym do życia. Postulaty i rekomendacje są wcielane w życie, monitorowane i opisywane przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej".
Wydarzeniu towarzyszą publikacje w ogólnopolskim oraz lokalnym wydaniu "Gazety Wyborczej" oraz specjalnej sekcji
Wyborcza.pl/pracowniamiast.
Koncepcja akcji powstaje przy udziale redakcji lokalnych "Gazety Wyborczej".
Działania koordynuje Iwona Pawluk z działu Projektów specjalnych i akcji społecznych "Gazety Wyborczej". Kontakt: iwona.pawluk@agora.pl, tel. +48 507 095 737.
Więcej o akcji:
Wyborcza.pl/pracowniamiast
Facebook.com/Pracowniamiast
Twitter.com/pracowniamiast