Agora S.A. - Polska spółka medialna
ZAMKNIęCIE
Tool-1

Z ostatniej chwili


WYNIKI FINANSOWE GRUPY AGORA  W 1. KWARTALE 2024 R.

AGORA, STRONA GłóWNA, NAJNOWSZA AKTUALNOść (TOOLBAR)

WYNIKI FINANSOWE GRUPY AGORA W 1. KWARTALE 2024 R.

więcej
Tool-3
0

Schowek

(
0
)
Notowania

Notowania

Spółka

AGO

Kurs akcji [PLN]

11,76 zł

Zmiana[PLN]

1,2%

Do pobrania

Tool-7

Dane spółki

AGORA S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa

AGO 1,2%
mWIG40 -0,34%
WIG-MEDIA -0,26%

Regon: 11559486
Numer KRS: 59944
NIP: 526-030-56-44

Tool-4

NewsMavens.com – pierwszy europejski serwis tworzony wyłącznie przez kobiety

Kobiety stanowią tylko ok. 27% wyższej kadry menedżerskiej w europejskich newsroomach, co wpływa na to, jak opowiadana jest historia dzisiejszej Europy. Z drugiej strony w mediach dominują informacje z Europy Zachodniej (Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec) - do Europejczyków nie docierają ważne wiadomości z innych krajów. Dlatego też powstał serwis, którego celem jest prezentacja bieżących wydarzeń z każdego europejskiego kraju, z niedostatecznie reprezentowanej, kobiecej perspektywy.

 

NewsMavens.com to projekt zainicjowany przez „Wysokie Obcasy" i „Gazetę Wyborczą", który wygrał dofinansowanie w ramach programu Google DNI. Serwis miał swoją oficjalną premierę 16 października 2017 r.
NewsMavens.com to wyjątkowy przegląd najciekawszych i najważniejszych tekstów wybranych przez „kuratorki" z mediów newsowych w Europie. Serwis działa dzięki współpracy wydawców i dziennikarek niezależnych – pod koniec 2017 r. pracowało w nim 21 dziennikarek z 13 tytułów, m.in. z irlandzkiego „The Irish Times”, austriackiego „Der Standard", słowackiego „Dennika N" oraz włoskiego „MicroMega”. Każda z nich wybiera i opisuje w języku angielskim najważniejsze jej zdaniem publikacje ze swojego kraju i regionu, dając odbiorcom NewsMavens.com unikalne, kobiece spojrzenie na wydarzenia w Europie, zwłaszcza te spoza głównego nurtu, dotyczące mniejszych państw członkowskich UE.


Codziennie na NewsMavens.com pojawia się od 5 do 8 publikacji. Kuratorki piszące dla serwisu mają pełną dowolność w kwestii doboru materiałów prezentowanych na stronie – swój wybór krótko uzasadniają, przedstawiając tło danej sprawy i lokalny wydźwięk tematu. Oprócz uzasadnienia, publikacje w serwisie zawierają podsumowanie materiału z danego medium oraz link do oryginału wraz z przyciskiem Google Translate pozwalającym zapoznać się przetłumaczoną wersją.


Co tydzień zaś serwis dodatkowo oferuje podsumowanie newsów z danego tygodnia opatrzone komentarzem redakcyjnym.


Codziennie wysyłany jest newsletter, który zawiera podsumowanie najważniejszych wiadomości. NewsMavens.com obecny jest też na Facebooku, Twitterze i Instragramie.

 

Więcej    

NEWSLETTER

Każdego dnia dzieje się u nas coś nowego.
Chętnie o tym opowiemy.

Wybierz :

Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności Agory S.A. oraz spółek z grupy kapitałowej Agora w interesującym Panią/Pana obszarze. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Będą one przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z iod@agora.pl, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Wycofując zgodę na otrzymywanie newslettera, rezygnuje Pani/Pan z otrzymywania wszystkich newsletterów korporacyjnych dotyczących działalności Agory S.A. oraz spółek z grupy kapitałowej Agora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu Agora.pl oraz w naszej Polityce transparentności.