11 kwietnia 2017 / 12:54
Oprawca Ariel Castro, na co dzień kierowca autobusu dowożącego dzieci do szkoły, znał rodziny swoich ofiar i mieszkał niedaleko od ich domów. W chwili porwania Michelle miała dwadzieścia jeden lat, Amanda siedemnaście, a Gina zaledwie czternaście. Więził i gwałcił je osobno, a potem razem, próbując poza seksualnymi orgiami zbudować coś w rodzaju wspólnoty, oczywiście ze sobą na czele, tak nimi manipulując, by sobie nawzajem nie ufały. Każda z dziewcząt miała inny charakter i temperament, a gdy Amanda urodziła mu Jocelyne, znalazła się na uprzywilejowanej pozycji. Żadna z nich nie zapadła, jak Natascha Kampusch, na „syndrom sztokholmski”, a jednak wszystkie wytworzyły z nim specyficzne więzi. Amanda, matka jego dziecka, była chwilami bliska sympatii.
Mary Jordan i Kevin Sullivan, nagrodzeni Pulitzerem reporterzy The Washington Post wzbogacają relację ofiar o rekonstrukcję śledztw prowadzonych coraz bardziej wymyślnymi metodami najpierw przez policję, a potem przez FBI, oraz o losy ich rodzin, na których zniknięcie dziewczynek wywarło niezatarte, niszczące piętno. Czytelnicy poznają też historię samego Ariela, Portorykańczyka, sadystycznie znęcającego się wcześniej nad żoną, rozwiedzionego ojca córek – koleżanek swych ofiar, socjopaty i psychopaty, żyjącego we własnym, wyimaginowanym świecie.
Od 11 kwietnia br. książkę „Nadzieja. 10 lat w ciemności” można kupić w salonach Empik, w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.
Więcej informacji o książkowych nowościach Agory: Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.
Dotychczas w serii „Prawdziwe zbrodnie” ukazały się ksiązki: „Tabloid. Śmierć w tytule” Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego, „Manson. Ku zbrodni” Jeffa Guinna oraz „Zatoka świń” Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego.
Powrót