Komunikat prasowy
"New York Times", "The Guardian", a teraz Biblioteka "Gazety Wyborczej" i internetowa księgarnia Publio.pl wprowadziły na polski rynek minibooki. To krótkie formy literackie zamknięte w formie elektronicznej książki, które cieszą się dużą popularnością na rynku amerykańskim i angielskim.
Minibooki to skomponowane w spójną całość krótkie teksty - reportaże, wywiady, biograficzne portrety i wciągające historie - które można czytać na komputerze, tablecie, czytniku, smartfonie albo komórce.
- Ten krótki format jest niezwykle popularny na świecie. Wprowadzają go na platformy ebookowe duże wydawnictwa prasowe oraz książkowe: Amazon z Kindle Singles, "The Guardian" z Guardian Shorts czy Penguin z e-specials. - mówi Małgorzata Skowrońska, dyrektor wydawnicza pionu Projekty Specjalne w Agorze.
- Cieszymy się, że jako pierwsi w kraju możemy zaoferować minibooki polskim czytelnikom. Wierzymy, że również u nas szybko znajdą szeroką rzeszę entuzjastów.
W
Publio.pl są od dziś dostępne w formie minibooków opowiadania Stephena Kinga i "Lapidaria" Ryszarda Kapuścińskiego oraz tytuły z serii "MiniBooki Gazety Wyborczej". Seria została skomponowana przez Wydawnictwo Książkowe Agory we współpracy z autorami i redaktorami "Gazety Wyborczej" i wykorzystuje jej bogate archiwum. Czytelnicy znajdą w niej m.in. teksty Mariusza Szczygła ("Łaska tworzenia"), Jacka Hugo-Badera ("Chłopcy z motylkami"), Witolda Szabłowskiego ("To z miłości siostro") oraz prace zbiorowe: "Ksiądz polski", "Korpo polo" czy "Skandynawski raj".
Co piątek przedstawiane będą kolejne premierowe teksty.
Minibooki dostępne są do pobrania w formacie ePub lub Mobi.