Komunikat prasowy
Od 1 lipca 2011 r. warszawskim dodatkiem "Gazety Wyborczej" kieruje Agata Żelazowska-Cieśla. Dotychczasowy szef "Gazety Stołecznej", Seweryn Blumsztajn, przechodzi z początkiem lipca na emeryturę, ale nadal będzie związany z "Gazetą Wyborczą".
Agata Żelazowska-Cieśla była zastępcą naczelnego "Gazety Stołecznej" od 2003 roku. Z redakcją warszawskiego dodatku "Gazety Wyborczej" związała się pod koniec 1994 roku. Jest autorką recenzji książkowych w "Gazecie Co jest Grane", koordynatorką wielu akcji społecznych i cykli redakcyjnych "Gazety Stołecznej". Jej osiągnięcie to m.in. redakcja popularnej serii spacerowników warszawskich, których zespół otrzymał w 2007 r. Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.
Wiceszefem warszawskiego wydania "Gazety Wyborczej" pozostaje Wojciech Tymowski, a drugim zastępcą Edyta Różańska, dotychczas sekretarz redakcji.
Seweryn Blumsztajn będzie nadal związany z "Gazetą Wyborczą" - jako jej komentator, pełniący dyżury publicystyczne oraz dyżury redaktora nadzorującego codzienne wydania "Gazety" i prowadzącego jej pierwszą stronę.
Blumsztajn pełnił funkcję naczelnego "Stołecznej" od stycznia 2006 r. Wcześniej przez cztery lata szefował krakowskiej redakcji "Gazety". Za jego kierownictwa "Stołeczna" mocno zaznaczyła swoją obecność w mieście, m.in. dzięki aktywnemu stawaniu w obronie praw mniejszości - imigrantów, homoseksualistów i niepełnosprawnych oraz dzięki spektakularnym akcjom i przedsięwzięciom, jak organizowany latem w Królikarni Piknik "Gazety Co jest Grane", akcja w obronie Pola Mokotowskiego czy współorganizowana przez "Gazetę Stołeczną" i warszawski ratusz doroczna nagroda za reportaż literacki im. Ryszarda Kapuścińskiego.
Seweryn Blumsztajn związał się z "Gazetą Wyborczą" w sierpniu 1989 r. Przez kilka lat tworzył i nadzorował lokalne dodatki "Gazety". W PRL był działaczem opozycji, członkiem KOR-u, redaktorem Biuletynu Informacyjnego KSS KOR i pracownikiem Agencji "Solidarność".