Gazeta.pl Junior - nowy serwis parentingowy Gazeta.pl

Dział komunikacji korporacyjnej
26.09.2017
A A A
Działa już Gazeta.pl Junior - najnowszy serwis grupy Gazeta.pl. To strona przeznaczona dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, prezentująca m.in. informacje z zakresu psychologii, medycyny, odżywiania czy prawidłowego rozwoju dzieci. W serwisie rodzice znajdą też jakościowe produkcje wideo - swoją premierę ma nowy format wideo "Tato, powiedz", czyli komediowy miniserial internetowy.

- Z badań fokusowych przeprowadzonych wśród rodziców i użytkowników serwisów parentingowych dowiedzieliśmy się, że większość rodziców starszych dzieci czuje się zagubiona. O ile łatwiej znaleźć im informacje na temat ciąży i pierwszych lat życia dziecka w różnych źródłach internetowych, o tyle nie ma jeszcze w Polsce merytorycznego, godnego zaufania serwisu, który zajmowałoby się kolejnymi latami i problemami wychowawczymi. Tę lukę na rynku chcieliśmy zapełnić, korzystając równocześnie z doświadczeń, jakie zdobyliśmy przy budowaniu marki eDziecko - mówi Marzena Szkolak, Lifestyle Content Director w Gazeta.pl.

Serwis Gazeta.pl Junior wspiera rodziców informacjami z zakresu psychologii, edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz stymulowania rozwoju dziecka. Redakcja serwisu i lekarze różnych specjalizacji dzielą się z czytelnikami również wiedzą medyczną i poradami dotyczącymi zdrowia dzieci, a także prawidłowego odżywiania. Dodatkowo rodzice znajdą w serwisie wiele inspiracji związanych z grami i zabawami dla dzieci oraz kreatywnym spędzaniem wolnego czasu.

Ważną częścią nowego serwisu są tworzone z myślą o rodzicach materiały wideo. Wśród innych produkcji wideo skierowanych do rodziców i dzieci 3+ na Gazeta.pl Junior zadebiutował nowy format wideo - komediowy miniserial internetowy „Tato, powiedz”. Jego bohaterami są wygadany siedmiolatek Eryk oraz jego nietypowy tata, którzy w każdym odcinku w zabawny sposób porozmawiają na ważne życiowe tematy. To jedna z niewielu propozycji na rynku mediów parentingowych skierowana do ojców.

Ponadto w serwisie Gazeta.pl Junior będzie można znaleźć cykle wideo: Haps Kids, czyli wersję formatu kulinarnego Haps stworzoną specjalnie z myślą o rodzicach i ich pociechach, „Dzieci vs lata 80" - program, w którym dzieciaki mierzą się z reliktami przeszłości i próbują odgadnąć, do czego mogły służyć grzałka do wody czy walkman, oraz „Smyki" - cykl, w którym przedszkolaki po swojemu wyjaśniają pojęcia, którymi posługują się dorośli.

Treści prezentowane na Gazeta.pl Junior są kontynuacją artykułów, które można znaleźć na portalu eDziecko.pl koncentrującym się na informacjach dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. To najbardziej mobilny serwis dla rodziców w polskim internecie, oferujący także największe forum parentingowe, profile na Facebooku oraz aplikacje dla rodziców „Moja Ciąża” i „Moje Dziecko”.

W sierpniu br. z eDziecko.pl i jego aplikacji korzystało ponad 1,7 mln użytkowników (RU), którzy wykonali w nich prawie 16 mln odsłon (badanie Gemius/PBI).