Premiera kinowa filmu "Twój Vincent" dystrybuowanego przez NEXT FILM

Dział komunikacji korporacyjnej
06.10.2017
A A A
Dziś, w piątek, 6 października br. na ekrany kin w całej Polsce wszedł odnoszący sukcesy na całym świecie film "Twój Vincent". To pierwsza w historii pełnometrażowa animacja malarska w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, która opowiada historię ostatnich dni życia Vincenta van Gogha. 16 października br. NEXT FILM wraz z redakcją "Gazety Wyborczej" zaprasza na spotkanie z twórcami filmu w Centrum Premier Czerska 8/10.

W wieku 28 lat Vincent van Gogh był nieudacznikiem, który stracił trzy posady z rzędu, mieszkał w szopie w górniczym rejonie Borinage w Belgii i nie miał nic oprócz kilku książek. Dziesięć lat później stał się największą artystyczną sensacją Paryża. W ciągu 10 tygodni spędzonych w Auvers przed śmiercią van Gogh namalował 70 obrazów - za życia sprzedał tylko jeden. Teraz jego płótna osiągają rekordowe ceny i przez wielu jest uznawany za artystę wszech czasów. „Twój Vincent” to wzruszający kryminał, który przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Zwiastun polskiej wersji językowej: http://bit.ly/2wWZtYI

„Twój Vincent” został nakręcony jako film aktorski, a następnie każda z 65 tys. klatek została ręcznie namalowana przez 125 zawodowych malarzy z całego świata. Obrazy van Gogha „ożyły” i „przemówiły” – za ich pomocą twórcy filmu opowiadają o życiu artysty i odkrywają okoliczności jego tajemniczej śmierci. 

Autorami scenariusza są Dorota Kobiela, Hugh Welchman i Jacek Dehnel. W polskiej wersji filmu głosów postaciom użyczyli m.in. m.in. Olga Frycz, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz, Jerzy Bończak,  Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski i Robert  Więckiewicz.

Produkcja zachwyciła już widzów na całym świecie - film zdobył nagrodę publiczności na prestiżowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy oraz tytuł Najlepszego Filmu Animowanego na MFF w Szanghaju. Jest także typowany przez media na faworyta do Oscara w kategorii Pełnometrażowy film animowany.

Polska premiera filmu miała miejsce podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

W tym tygodniu w „Gazecie Wyborczej” trwa Tydzień Piękna zainspirowany zbliżającą się premierą, a w poniedziałek, 16 października br. odbędzie się spotkanie z twórcami filmu w ramach cyklu Centrum Premier Czerska 8/10. Jego gośćmi będą reżyserzy Dorota Kobiela i Hugh Welchman, dubbingujący jedną z postaci Jerzy Stuhr oraz Robert Gulaczyk, odtwórca roli głównej. Bezpłatna rejestracja: twojvincent.evenea.pl lub tel.: 22 555 54 55.

Więcej informacji spotkaniu: Wyborcza.pl/Centrumpremier

Polskim dystrybutorem filmu „Twój Vincent” jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. NEXT FILM działa na rynku filmowym od 5 lat - firma powstała w 2012 roku. Specjalizuje się w dystrybucji polskich produkcji.

Po pierwszym półroczu 2017 roku filmy dystrybuowane przez NEXT FILM („Po prostu przyjaźń”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” i „Pokot”) obejrzało ponad 2,7 mln osób, czyli aż 50,67 proc. widowni wszystkich polskich filmów.

„Tarapaty”, ostatni film dystrybuowany przez NEXT FILM, osiągnęły rekordowy wynik weekendu otwarcia wśród polskich filmów familijnych, a po dwóch tygodniach w kinach obejrzało je już ponad 150 tys. widzów.

Pierwszą produkcją NEXT FILMU, który w kwietniu 2017 r. rozszerzył swoją działalność o produkcję filmową, będzie „Plan B" w reżyserii Kingi Dębskiej. Film wejdzie do kin w lutym 2018 roku.

Zobacz także