Premiera książki "Wygnani do raju. Szwedzki azyl" Krystyny Naszkowskiej

Dział komunikacji korporacyjnej
08.03.2017
A A A
Dziś - w środę, 8 marca br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się książka "Wygnani do raju. Szwedzki azyl" Krystyny Naszkowskiej. To opowieść o emigrantach z Polski, których w 1968 r. antysemicka nagonka wygnała do Szwecji.

Najbardziej znany w Szwecji kryminolog, perkusistka z doktoratem, reporter, który rozumie Szwedów lepiej, niż oni sami, wybitny architekt, dokumentalistka i fotografka z tytułem szwedzkiego fotografa roku - crème de la crème szwedzkiego społeczeństwa, a wszyscy to emigranci z Polski marca 1968 roku.

„Wygnani do raju” to szczere i przejmujące rozmowy z ludźmi, dla których przymusowa emigracja była nie tylko osobistą katastrofą, ale również bodźcem, by zacząć życie na nowo. Jak to się stało, że ludzie, którzy w bagażu mieli niewiele więcej niż wspomnienia z ojczyzny, stali się współtwórcami sukcesu kraju, do którego rzucił ich los ofiar politycznej nagonki? To również wspaniała opowieść o tym, że nawet najgorszy los można odmienić, jeśli wystarczająco się tego chce i nie daje się złamać okolicznościom.

- Zapuścili korzenie, zrobili kariery, zrealizowali się zawodowo, rozwijali swoje zainteresowania i pasje z pożytkiem dla siebie i dla ogółu. Polska straciła, Szwecja zyskała. Otwarte kraje zawsze zyskują - powiedział o książce pisarz i dziennikarz Piotr Paziński.

Krystyna Naszkowska jest publicystką i reporterką „Gazety Wyborczej” od jej pierwszego numeru. Była związana z opozycją demokratyczną od połowy lat 70.XX w. W czasach pierwszej „Solidarności” pracowała w Agencji Prasowej „Solidarność” (AS). Po wprowadzeniu stanu wojennego współpracowała z podziemnym „Tygodnikiem Mazowsze”, który drukowano w jej podwarszawskim domu. Jest autorką książek „Jedz, co chcesz” i „Polskie rody biznesowe”. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Od 8 marca br. książkę „Wygnani do raju. Szwedzki azyl” można kupić w salonach Empik, w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory: Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Wydawnictwo Agora zaprasza na spotkanie z bohaterami książki „Wygnani do raju. Szwedzki azyl” oraz autorką Krystyną Naszkowską, które rozpocznie się dziś - w środę, 8 marca br. o godzinie 18:00 w audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy ul. Anielewicza 6 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Bądź na bieżąco