"Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks" - nowa książka Wydawnictwa Agora

Dział komunikacji korporacyjnej
15.11.2017
A A A
Piłka nożna to nie tylko czysty zdrowy sport, stadiony pełne rozemocjonowanych kibiców i mozolne treningi piłkarzy wchodzących w skład naszych ulubionych drużyn. To także podziemny świat i drugie, pozastadionowe życie, o którym nie mówi się głośno. O brudnych tajemnicach futbolu, wykradanych przez grupę młodych ludzi z Football Leaks opowiada książka Rafaela Buschmanna i Michaela Wulzingera "Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks", która ukazała się dziś - w środę, 15 listopada br. nakładem Agory.

John to tajemniczy przywódca grupy ludzi tropiących skandale światowego futbolu, który połączył swoje siły z dziennikarzami z „Der Spiegel” i z innych redakcji, by razem wyciągać na widok publiczny większe i mniejsze grzechy piłkarzy, menedżerów i prezesów piłkarskich.

Dzięki nim zaglądamy za kulisy piłkarskiego biznesu. Czytamy o wielkich gwiazdach, które oszukują na podatkach, mimo że pieniędzmi mogłyby palić w piecu; o piłkarskich kontraktach, w których wszystko jest wycenione: nie tylko bramki i wygrane mecze, ale też dobre i złe zachowania poza boiskiem. Poznajemy świat, w którym każda kwota jest sprawą umowną: cena piłkarza, wysokość jego pensji, wysokość menedżerskiej prowizji. I niemal wszystko da się obejść jakąś tajną klauzulą.

Autorzy książki to jednak przede wszystkim wielcy miłośnicy piłki nożnej - sportu, który jak żaden inny angażuje miliony kibiców na całym świecie. Ekscytujemy się futbolowym spektaklem, nie chcąc widzieć jego ciemnej strony. Nawet John, który odkrywa przed światem wstydliwe tajemnice Cristiano Ronaldo, pozostaje jego kibicem. I  gdy Cristiano strzela gole, John skacze z radości krzycząc „To piłkarz wszech czasów!”.

- Tę książkę czyta się jak świetny kryminał. Futbol to wielkie emocje, olbrzymi wysiłek i poświęcenie, to szczere uczucia kibiców, ale też szemrane interesy, nieuczciwi prezesi, przekręty podatkowe, łapówki i gangsterskie porachunki. Futbol potrafi uzależnić, a Brudna piłka naprawdę wciąga. Polecam - nie tylko wielbicielom futbolu - powiedział o książce Paweł Wilkowicz z serwisu Sport.pl.

Od 15 listopada br. książkę „Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks” można kupić w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory: Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.