Dziennikarze Agory z nagrodami w 11. edycji konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra

Dział komunikacji korporacyjnej
23.06.2017
A A A
Od lewej: Margit Kossbudzka, Wojciech Moskal, Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, Ewa Podolska

Od lewej: Margit Kossbudzka, Wojciech Moskal, Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, Ewa Podolska (Fot. Michał Rozbicki)

Ewa Podolska z Radia TOK FM oraz Margit Kossobudzka i Wojciech Moskal z redakcji "Gazety Wyborczej" zostali laureatami konkursu Kryształowe Pióra dla dziennikarzy piszących o najpopularniejszych chorobach cywilizacyjnych.

Dziennikarki zajęły pierwsze miejsce w kategorii „Cukrzyca - wygrać z postępem choroby": Ewa Podolska za audycję „Stopa cukrzycowa rozpisana na lekarza, pielęgniarkę i kilku pacjentów", a Margit Kossobudzka za artykuł „Co jest najgorsze w cukrzycy". W tej samej kategorii Ewa Podolska wspólnie z Małgorzatą Kolińską-Dąbrowską z działu gospodarczego „Gazety Wyborczej" otrzymały wyróżnienie za audycję o depresji poporodowej.

Wojciech Moskal zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie" za artykuł „Rak skóry to nie tylko czerniak". W tej kategorii Margit Kossobudzka otrzymała wyróżnienie za artykuł „Gdy bliska Ci osoba choruje na raka".

Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy „Kryształowe Pióra" organizowany przez firmę farmaceutyczną Servier Polska odbył się już po raz 11. Jego ideą jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi: chorobami układu krążenia, cukrzycą oraz depresją, a także chorobami nowotworowymi.

W konkursie wzięli udział dziennikarze mediów ogólnotematycznych, drukowanych i elektronicznych o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym.

Więcej: http://www.servier.pl/content/krysztalowe-piora-za-najlepsze-prace-dziennikarskie-przyznane.

Wyborcza - serwisy internetowe