METRO

A A A
We wrześniu 2015 r. Agora złożyła wnioski koncesyjne w konkursie na kanały telewizyjne dostępne w ramach tzw. MUX-8. Uznanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zyskał projekt Green Content sp. z o.o., spółki zależnej Agory, zakładający stworzenie kanału związanego ze stylem życia. Samodzielne uruchomienie kanału METRO było ważnym krokiem Grupy Agora w rozbudowywaniu obecności na rynku telewizyjnym i wzmacnianiu kompetencji w zakresie tworzenia programów audiowizualnych.

METRO to kanał przygotowany z myślą o widzach otwartych na nowości i inspiracje, poszukujących jakościowej rozrywki: filmów i seriali na światowym poziomie, fascynujących dokumentów i programów typu reality show. Telewizja METRO pokazuje produkcje poświęcone szeroko pojętej tematyce lifestyle'owej - od zagadnień związanych z aktywnym stylem życia i zdrowiem, przez kulinaria, architekturę, zjawiska kulturowe i społeczne, po podróże, tajemnice nauki i osiągnięcia cywilizacji.

Program stacji opiera się na dwóch filarach: mocnej ofercie filmowo-serialowej oraz produkcjach dokumentalnych poświęconych stylowi życia.

Programy nadawane w telewizji METRO wykorzystystują potencjał mediów Agory, które od wielu lat angażują Polaków w działania społeczne, ekologiczne i prozdrowotne, skupiają ich uwagę na ważnych wydarzeniach sportowych, kulturalnych i artystycznych, a także zachęcają do rozwoju osobistego i zawodowego. W szczególności spółka wykorzystuje bogate doświadczenia związane z działalnością filmową, a także z prowadzeniem akcji społecznych i prozdrowotnych. Dzięki kompetencjom swoich mediów i marek, które mają ogromne doświadczenie w motywowaniu i skupianiu Polaków wokół ważnych tematów, Agora chce otwierać widzów na wyzwania współczesnego świata. 

Kanał METRO został uruchomiony 2 grudnia 2016 r. i w ciągu zaledwie tygodnia od uruchomienia wysunął się na pozycję lidera oglądalności wśród nowo uruchomionych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej w ramach MUX-8. W pierwszym tygodniu emisji METRO uzyskało dwukrotnie wyższy udział w oglądalności niż pozostałe stacje.

Zobacz także