Seanse Specjalne - Sieć Kin Helios

A A A
Kino Konesera

Kino Konesera to cykliczne pokazy filmów wybitnych reżyserów i produkcji nagradzanych na międzynarodowych festiwalach oraz najciekawsze pozycje kina niezależnego prezentowane w kinach Helios.

Filmy do cyklu Kino Konesera są wybierane przez specjalistów Heliosa we współpracy z jednym z popularniejszych polskich dziennikarzy filmowych - Tomaszem Raczkiem. Cykl skierowany jest do wymagającego widza, który w kinie poszukuje refleksji i wzruszeń i chce mieć pewność, że zobaczy wartościową propozycję.

Kino Konesera to także wyjątkowe seanse specjalne, w ramach których Tomasz Raczek, ambasador projektu, odwiedza każdego miesiąca wybrane kina sieci Helios w całej Polsce i zaprasza do inspirujących filmowych dyskusji.

Kino Kobiet

Kino Kobiet to wyjątkowe pokazy specjalne w kinach Helios - tylko dla pań. Od 2011 roku projekt cieszy się niesłabnącą popularnością. Filmy pokazywane w ramach cyklu to najczęściej premierowe hity z romantyczną, komediową lub wzruszającą historią. Pokazy odbywają się raz w miesiącu we wszystkich kinach sieci Helios.

Kino Kobiet może zgromadzić 7 000 kobiet na "jednym seansie", co daje największą widownię w kraju. Spotkania uatrakcyjniają wydarzenia towarzyszące, jak pokazy mody, tańca, degustacje, a także spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Nocne Maratony Filmowe

Nocne Maratony Filmowe w kinach Helios to projekt o długiej tradycji, cieszący się dużą popularnością wśród publiczności. Dają szansę na przeżycie kilku godzin w niepowtarzalnym klimacie, jaki stwarzają nocne seanse i filmy wyświetlane jeden po drugim.

W czasie każdej z edycji cyklu prezentowane są tytuły o wspólnym mianowniku. Zazwyczaj jest nim gatunek kina, lub to, że filmy są częścią jednego cyklu. W ramach kilku ostatnich edycji akcji odbyły się m.in. wieczory z science-fiction, wieczór horrorów, czy spotkanie z bohaterami Star Trek.

Kino Na Temat

Kino na temat to cykl skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przygotowany przez sieć kin Helios we współpracy z "Gazetą Wyborczą". Jego celem jest pokazanie młodemu odbiorcy, że ambitne kino może w pasjonujący sposób opowiadać o ważnych dla młodych sprawach i prowokować gorące dyskusje.

Spotkania z cyklu "Kino na temat" odbywają się raz w miesiącu we wszystkich kinach Helios. Podejmowane tematy przewodnie są ważne z punktu widzenia młodego odbiorcy, jak np. autorytety, przemoc w środowisku rówieśników, wykluczenie społeczne, bezpieczeństwo na imprezach masowych, bezrobocie młodych, bezdomność czy tolerancja.

Seanse poprzedzone są wstępem wygłaszanym przez dziennikarza "Gazety Wyborczej". Po projekcji następuje krótka dyskusja z udziałem młodzieży i zaproszonych gości zakończona głosowaniem nad tezą postawioną na początku spotkania. Nauczyciele otrzymują pakiet materiałów edukacyjnych do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.