Agnieszka Sadowska

A A A

członek Zarządu

Agnieszka Sadowska
Od 1 marca 2017 roku wchodzi w skład zarządu Agory.

Nadzoruje segmenty Internet, Druk i Reklama Zewnętrzna, pion Czasopisma, dział Big Data oraz działalność telewizyjną.

Zasiada w radzie nadzorczej AMS S.A.

Agnieszka Sadowska jest związana ze Spółką od 1999 r. Swoją karierę rozpoczęła jako analityk finansowy, pracowała również w dziale Nowe Przedsięwzięcia, odpowiadającym za przejęcia i inwestycje w Grupie Agora, a także była kierownikiem działu Controlling & Business Development.

W latach 2010 - 2013 była Dyrektorem Zarządzającym platformy internetowej Publio.pl, zajmującej się sprzedażą e-booków i audiobooków. Stworzyła koncepcję oraz nadzorowała powstanie i działalność serwisu, który po roku od startu znalazł się w czołówce księgarni internetowych z publikacjami elektronicznymi.

Agnieszka Sadowska od listopada 2013 r. z sukcesem kieruje rozwojem działalności telewizyjnej w Grupie Agora, w tym współpracą z Kino Polska TV S.A. przy rozwijaniu kanału filmowego Stopklatka TV. Jest Członkiem Zarządu i współtworzyła sukces spółki Stopklatka S.A., która w niecałe 3 lata od uruchomienia osiągnęła rentowność. Jednocześnie w ramach struktur Agory S.A. odpowiadała za skuteczne przeprowadzenie Spółki przez proces koncesyjny i pozyskanie koncesji na nadawanie naziemnego kanału telewizyjnego METRO w ramach multipleksu 8 (MUX-8). Od 2016 r. była Prezesem Zarządu spółki Green Content Sp. z o.o., która uzyskała koncesję na nadawanie kanału METRO. Stacja została uruchomiona 2 grudnia 2016 r. i od początku nadawania uzyskiwała najlepsze wyniki spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w ofercie MUX-8.
Agnieszka Sadowska współuczestniczyła również w procesie pozyskania przez Agorę inwestora strategicznego do rozwoju kanału METRO, a następnie w sprzedaży kanału spółce Discovery Polska.

Agnieszka Sadowska jest absolwentką kierunku Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W 1999 r. uzyskała tytuł MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania i finansów, w tym ACCA, uzyskując status ACCA member.