Paweł Wujec

A A A

dyrektor segmentu Internet

Paweł Wujec
Od 2012 roku dyrektor segmentu Internet Agory - odpowiada za biznesy internetowe Spółki.

Projekty internetowe realizuje od 2001 roku. Jest jednym z twórców portalu Gazeta.pl, w którym najpierw odpowiadał za redakcję i marketing, a w latach 2008-2011 był szefem Gazeta.pl. Jest także współtwórcą wielu innych serwisów internetowych Agory - m.in. wortali tematycznych takich, jak eDziecko czy Plotek, platformy blogowej Blox.pl, wortali ogłoszeniowych GazetaPraca.pl i Komunikaty.pl.

Przewodniczy Radzie Nadzorczej spółki Yieldbird, monetyzującej powierzchnie reklamowe wydawców internetowych, i jest członkiem Rady Nadzorczej profesjonalnej sieci społecznej Goldenline.

Wcześniej był szefem promocji nakładu "Gazety Wyborczej", zastępca kierownika działu gospodarczego "Wyborczej" oraz dziennikarzem. Pisał m.in. o prywatyzacji i o giełdzie.

Urodził się w 1971 roku. Ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim oraz program Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois. Studiował też informatykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW.

Pasjonat sportu, założył i współprowadził blog Supergigant.pl - przez kilka lat najpopularniejszy blog sportowy w Polsce. Przez 9 lat publikował "Fruwając pod koszem" - kultowy felieton w "Gazecie Wyborczej" poświęcony koszykarskiej lidze NBA.

Kontakt:
Gazeta.pl
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
tel. (0-22) 555 49 90
faks (0-22) 555 48 70
e-mail: redakcja_portalu@agora.pl