Nasza siedziba

A A A
Siedziba Agory to nowoczesny i funkcjonalny budynek o oryginalnej architekturze. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów z drewna dębowego i cedrowego oraz wewnętrznym ogrodom i zielonym tarasom na zewnątrz, budynek jest ciepłą i przyjazną przestrzenią sprzyjającą pracy, ale też integracji pracowników. Cała południowa elewacja jest przeszklona. Okna w ramach z cedru sięgają od podłogi po sufit, co zapewnia dopływ naturalnego światła. Aby przełamywać słońce, szklaną elewacją przysłaniają "płetwy" z drewna cedrowego oraz system ażurowych trapów ze stali ocynkowanej.

Na parterze budynku uwagę przykuwa kolumnada z betonowych słupów oraz prostokątne patia ozdobione zielenią i fontannami. Duży wewnętrzny otwarty hol pełni kilka funkcji. W ogólnodostępnej części położonej najbliżej ul. Czerskiej mieści się biuro ogłoszeń, recepcja główna oraz Cafe Gazeta - kawiarnia i stoisko z prasą i książkami dostępne dla klientów, gości i pracowników. W części środkowej znajduje się stołówka dla pracowników. Na końcu holu mieści się ogólnodostępne archiwum oraz fitness club z basenem, odbywają się też kiermasze - np. książek, biżuterii, ceramiki, kosmetyków, etc. Całą przestrzeń zdobią cztery gaje bambusowe umieszczone na wprost ażurowych klatek schodowych. Ogrody rozciągają się na wszystkie piętra, aż po szklany dach atriów. Zieleń jest zraszana i oświetlana automatycznie.

Siedziba Agory to pierwszy budynek w Polsce, w którym zastosowano tak zaawansowany system wentylacji i klimatyzacji. Zarówno zasysanie zużytego powietrza jak i nawiew świeżego odbywa się przez kratki w podłodze (tam są też schowane wszystkie kable). Dzięki temu cały sufit to beton architektoniczny wprost z szalunków ozdobiony jedynie białymi żaglami. Wszystkie meble zostały zaprojektowane i wykonane na potrzeby Agory. Cały budynek, jego funkcjonowanie i bezpieczeństwo, kontrolują wyrafinowane systemy elektroniczne BMS.

Ze względu na oryginalną architekturę i nowoczesna aranżację przestrzeni, siedziba Agory jest chętnie wykorzystywana jako plan zdjęciowy przy realizacji spotów reklamowych oraz seriali i filmów, jak: "Oficer", "Kryminalni", "Egzamin z życia" czy "Nigdy w życiu".