?Bogowie" z ponad 2-milionową widownią

A A A
Komunikat prasowy

Film "Bogowie" pobił kolejny rekord frekwencji w polskich kinach. Po 9 tygodniach od premiery opowieść o prof. Zbigniewie Relidze obejrzało już ponad 2 miliony widzów. Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego to nie tylko najpopularniejsza produkcja tego roku, ale również jeden z najchętniej oglądanych obrazów ostatnich lat.

Koproducentem tytułu jest Agora, a dystrybutorem - spółka NEXT FILM należąca do grupy Helios.  "Bogowie", obsypani Złotymi Lwami podczas 39. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, są w kinach od 10 października br. Już w sam weekend premierowy obejrzało go ponad 200 tys. widzów, w kolejny było ich już 250 tys. Do tej chwili film obejrzało 2 miliony 30 tysięcy osób. 

To najlepszy wynik frekwencyjny polskiej produkcji od 2011 roku. Przekraczając barierę 2 mln widzów, "Bogowie" dołączyli do elitarnego i wąskiego grona filmów - nie licząc obrazu Łukasza Palkowskiego, ta sztuka udała się jedynie ośmiu innym produkcjom (m.in. "Ogniem i mieczem", "Pan Tadeusz" i "Katyń"). 

Film "Bogowie" przedstawia życie prof. Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów.

Produkcja - Watchout Productions, Piotr Woźniak-Starak i Krzysztof Rak.

Więcej informacji o filmie "Bogowie" i zwiastun - http://www.next-film.pl/zapowiedzi/bogowie/

Profil filmu na Facebooku - https://www.facebook.com/bogowiefilm