Premiera filmu "Serce, serduszko" Jana Jakuba Kolskiego

A A A
Komunikat prasowy

Wzruszająca opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia - to nowy film Jana Jakuba Kolskiego pt . "Serce, serduszko", który ma dziś - 21 listopada br. swoją premierę w kinach w całej Polsce. Koproducentem tytułu jest Agora, a dystrybutorem - spółka NEXT FILM należąca do Grupy Helios.

"Serce, serduszko" opowiada historię Maszeńki, dziewczynki, która marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej . Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.

W filmie Jana Jakuba Kolskiego występują między innymi: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Borys Szyc, Maja Komorowska, Franciszek Pieczka oraz Gabriela Muskała. Główną rolę zagrała debiutująca na wielkim ekranie - Marysia Blandzi.

Więcej informacji o filmie "Serce, serduszko" i oficjalny zwiastun

Profil filmu na Facebooku

Produkcja - Studio Filmowe Tramway.

Agora jako koproducent wspierała dotychczas powstanie filmów: "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, "Baby są jakieś inne" Marka Koterskiego, "AmbaSSada" Juliusza Machulskiego, "Serce, serduszko" Jana Jakuba Kolskiego i "Świadectwo" Pawła Pitery.

W 2015 swoją premierę będą mieć kolejne filmy koprodukowane przez Agorę m.in.: "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza, "Discopolo" Macieja Bochniaka, "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego i "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza.

NEXT FILM to firma dystrybucyjna, należąca do Grupy Helios, p owstała w 2012 roku. Od tamtej pory wprowadziła na ekrany polskich kin m.in.: "Drogówkę" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, obsypaną nagrodami "Papuszę" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, czy niekwestionowanego zwycięzcę 39. Gdynia Film Festiwal - film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego.