Agora koproducentem i dystrybutorem "AmbaSSady" Juliusza Machulskiego

A A A


Komunikat prasowyNext Film, spółka dystrybucji kinowej Heliosa, wprowadza na duże ekrany najnowszą komedię Juliusza Machulskiego. 

Agora jest też koproducentem filmu, który będzie miał kinową premierę 18 października 2013 r.

Autorem scenariusza obrazu jest Juliusz Machulski. W obsadzie filmu znaleźli się: Magda Grąziowska, Bartosz Porczyk oraz Robert Więckiewicz, Adam "Nergal" Darski, Jan Englert i Anna Romantowska. 

"AmbaSSadę" promuje piosenka Czesława Niemena pt. "Sen o Warszawie" wykonywana przez głównych bohaterów filmu - Melę (Magda Grąziowska), Przemka (Bartosz Porczyk) oraz Hitlera (Robert Więckiewicz) i Ribbentropa (Adam "Nergal" Darski). Wideoklip piosenki oraz zwiastun komedii można zobaczyć na jej profilu na Facebooku

Producentem filmu jest Studio Filmowe Zebra, koproducentami: Agora S.A., Orange i Canal+. 

Agora jest też wydawcą książki Juliusza Machulskiego pt. "AmbaSSada", w której reżyser opowiada i dopowiada losy bohaterów swojej najnowszej komedii. Powieść ukazała się na rynku 11 października 2013 r. Next Film - spółka dystrybucji filmowej Heliosa - powstała w 2012 r. Wprowadziła do kin "Drogówkę" Wojciecha Smarzowskiego (pierwszy w roku 2013 film, który zgromadził w kinach ponadmilionową widownię) oraz komedię "Być jak Kazimierz Deyna" w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. W 2013 r. Next Film wprowadzi do kin również "Papuszę" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. W planach spółki na 2014 r. jest dystrybucja filmu "Powstanie Warszawskie" stworzonego ze zmontowanych i zrekonstruowanych autentyczne kronik filmowych z sierpnia 1944 r. oraz dystrybucja kinowa animacji pt. "Another Day of Life" w reżyserii Raula de la Fuente i Damiana Nenow. Film powstaje na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego "Jeszcze dzień życia" i opowiada o jego przeżyciach podczas rewolucji w Angoli w 1975 r.