"Drogówka" z milionem widzów

A A A
Film Wojtka Smarzowskiego, którego premiera odbyła się 1 lutego 2013 roku, obejrzało 1 000 875 widzów. To pierwszy w tym roku tytuł, który zgromadził w kinach ponadmilionową widownię.

"Drogówka" ma na swoim koncie również najlepsze otwarcie spośród tegorocznych premier. W pierwszy weekend wyświetlania film obejrzało 176 732 widzów. Spośród polskich filmów otwarcie powyżej 100 tysięcy widzów w 2013 roku zanotowały tylko trzy tytuły: "Bejbi Blues" (129 734), "Sęp" (109 431) i "Układ Zamknięty" (100 946).

"Drogówka" najdłużej spośród tegorocznych premier utrzymywała się na pierwszym miejscu polskiego box office'u. Film królował w kinach przez cztery kolejne tygodnie lutego. To również najlepszy frekwencyjnie film Wojtka Smarzowskiego.

Historia siedmiu policjantów z warszawskiej drogówki została też doceniona przez krytyków. Film był nominowany do Orłów w sześciu kategoriach. Wojtek Smarzowski otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz, a Arkadiusz Jakubik został wyróżniony za najlepszą drugoplanową rolę męską. Bartłomiej Topa został doceniony przez redakcję TVP Kultura - otrzymał Gwarancję Kultury w kategorii film.

"Drogówka" jest pierwszym filmem dystrybuowanym przez firmę NEXT FILM założoną przez Helios S.A. W planach dystrybucyjnych na 2013 rok znajdują się filmy; "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze oraz "Ambassada" Juliusza Machulskiego.