Premiera koprodukcji Agory - "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" od piątku w kinach

26.01.2017
A A A
Komunikat prasowy

Już w najbliższy piątek, 27 stycznia br. na ekrany kin w całej Polsce wejdzie film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej. To filmowa opowieść o uznanej i kontrowersyjnej lekarce oraz autorce najpopularniejszej w Polsce książki o miłości. Agora jest koproducentem tytułu, a NEXT FILM - dystrybutorem.

"Sztuka kochania" to historia Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju za pomocą jednej książki.

Film wyreżyserowała Maria Sadowska, której pełnometrażowy debiut "Dzień kobiet" był w 2012 r. nominowany do Złotych Lwów. Scenariusz "Sztuki kochania" napisał Krzysztof Rak, nagrodzony za "Bogów" na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak.

W roli głównej na ekranie podziwiać można Magdalenę Boczarską, obok której wystąpiło wielu znanych aktorów m.in. Piotr Adamczyk, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=vAP2jjB9x3I

"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" to kolejna koprodukcja, w którą zaangażowana była Agora. Jako koproducent spółka wspierała dotychczas powstanie 15 filmów (m.in. "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Disco Polo" Macieja Bochniaka, "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego). Już wkrótce do kin wejdzie kolejny z nich - "Pokot" Agnieszki Holland (na podstawie prozy Olgi Tokarczuk).
Agora była również producentem wiodącym trzech tytułów, w tym filmu "Po prostu przyjaźń", który dotychczas obejrzało w kinach już ponad 509 tys. widzów.

NEXT FILM dystrybuuje wszystkie filmy, w których produkcję zaangażowana jest Agora, a także inne polskie tytuły oraz filmy zagraniczne - w 2016 r. były to debiut reżyserski Natalie Portman "Opowieść o miłości i mroku" oraz "Tajemnice Manhattanu" z Adrienem Brodym w roli głównej. 

Kontakt

Więcej »

Bądź na bieżąco