"Po prostu przyjaźń" - kolejna produkcja Agory wchodzi na ekrany kin 

05.01.2017
A A A
Komunikat prasowy

Już w najbliższy piątek, 6 stycznia br. premierę w kinach w całej Polsce będzie miał film "Po prostu przyjaźń" w reżyserii Filipa Zylbera. Producentem wiodącym tytułu jest Agora, a dystrybutorem NEXT FILM.

"Po prostu przyjaźń" to wielowątkowa, wzruszająca komedia z gwiazdorską obsadą. Grają w niej m.in.: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Piotr Stramowski, Bartłomiej Topa, Maciej Zakościelny, Sonia Bohosiewicz, Marcin Perchuć, Przemysław Bluszcz, Krzysztof Stelmaszyk i Magdalena Walach oraz - gościnnie - wielcy mistrzowie: Anna Polony, Jan Peszek, Piotr Fronczewski.

Film według scenariusza Karoliny Szablewskiej, autorki hitowych "Listów do M.", opowiada o grupie przyjaciół, których relacje zostają wystawione na niejedną próbę. Alina i Marian w zaskakujący sposób wygrywają wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka, singielka i bizneswomen, chce mieć dziecko nie wiążąc się z mężczyzną; ma jej w tym pomóc Patryk, serdeczny przyjaciel. Filip ryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików. Stateczny profesor odmawia desperackiej prośbie przyjaciela, ale w tajemnicy przed nim porywa się na rzecz niemal karkołomną. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół jak co roku wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która zmieni ich życie. 
Film traktuje temat przyjaźni w sposób świeży i niebanalny. Poprzez lekkie i zabawne historie zadaje pytania o to czym właściwie jest przyjaźń, przed jakimi wyborami nas stawia i co jesteśmy w stanie dla niej poświęcić.

Zwiastun filmu: https://youtu.be/vTMfq73uzdg

"Po prostu przyjaźń" to już trzeci film, którego głównym producentem jest Agora. Jako koproducent spółka wspierała dotychczas powstanie 15 filmów (m.in. "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Disco Polo" Macieja Bochniaka, "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego). Dwa z nich - "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej oraz "Pokot" Agnieszki Holland (na podstawie prozy Olgi Tokarczuk) już wkrótce wejdą do kin.

NEXT FILM dystrybuuje wszystkie filmy, w których produkcję zaangażowana jest Agora, a także inne polskie tytuły oraz filmy zagraniczne - w 2016 r. były to debiut reżyserski Natalie Portman "Opowieść o miłości i mroku" oraz "Tajemnice Manhattanu" z Adrienem Brodym w roli głównej. 

Kontakt

Więcej »

Bądź na bieżąco