"Sługi boże" - koprodukcja Agory dystrybuowana przez NEXT FILM od dziś w kinach

16.09.2016
A A A
Komunikat prasowy

Już dziś, w piątek, 16 września br. swoją premierę ma film "Sługi boże" - pełen zagadek mroczny kryminał z gwiazdorską obsadą. W rolach głównych widzowie zobaczą Bartłomieja Topę, Julię Kijowską i Małgorzatę Foremniak. Agora jest koproducentem tytułu, a jego dystrybutorem - NEXT FILM. 

"Sługi boże" to trzymająca w napięciu historia śledztwa w reżyserii Mariusza Gawrysia. Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Dochodzenie prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa) wraz z Aną Wittesch (Julia Kijowska), niemiecką policjantką o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna.

"Sługi boże" to pierwsza rodzima produkcja, której premiera odbędzie się jednocześnie w Polsce oraz w szerokiej dystrybucji w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Widzowie za granicą zobaczą film już dziś, 16 września br. dzięki Phoenix Productions. Docelowo "Sługi boże" trafią do ponad 100 zagranicznych kin.

Filmowi towarzyszy także powieść kryminalna autorstwa Adama Formana pod tym samym tytułem, która ukazała się w czwartek, 25 sierpnia br. nakładem Wydawnictwa Agora.

Więcej informacji o filmie "Sługi boże" i oficjalny zwiastun - http://www.next-film.pl/w-kinach/sugi-boe/

"Sługi boże" to kolejna koprodukcja, w którą zaangażowana była Agora. Spółka jako koproducent wspierała dotychczas powstanie filmów: "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, "Disco Polo" Macieja Bochniaka, "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego, "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza, "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza, "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" Janusza Majewskiego, "Baby są jakieś inne" Marka Koterskiego, "AmbaSSada" Juliusza Machulskiego, "Serce, serduszko" Jana Jakuba Kolskiego i "Świadectwo" Pawła Pitery. W 2015 r. swoją premierę miała pierwsza samodzielna produkcja filmowa Agory film Jerzego Zielińskiego "Król życia". 

NEXT FILM był m.in. dystrybutorem filmów "Drogówka" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Disco Polo" Macieja Bochniaka oraz "#WszystkoGra" Agnieszki Glińskiej. Spółka wprowadza na ekrany kin wszystkie filmy, w których produkcję zaangażowana jest Agora, inne polskie tytuły, a także obrazy zagraniczne - w 2016 r. były to debiut reżyserski Natalie Portman "Opowieść o miłości i mroku" oraz "Tajemnice Manhattanu" z Adrienem Brodym w roli głównej. W 2016 r. NEXT FILM wprowadzi na ekrany kin jeszcze między innymi: "Szkołę uwodzenia Czesława M." Aleksandra Dembskiego i "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy.

Kontakt

Więcej »

Bądź na bieżąco