Plotek.pl liderem serwisów mobilnych w kategorii "people"

12.09.2016
A A A
Komunikat prasowy

W sierpniu br. serwis Plotek.pl po raz kolejny był na pierwszym miejscu w rankingu serwisów plotkarskich pod względem zasięgu na urządzeniach mobilnych. Na smartfonach i tabletach serwis odwiedziło ponad 1,5 mln użytkowników (RU). Plotek.pl nie tylko utrzymuje pozycję lidera, ale - jak pokazują wyniki badanie Gemius/PBI z ostatnich 5 miesięcy - powiększa swoją przewagę nad konkurencją.

W sierpniu br. serwis miał 2,8 mln użytkowników (www i mobile), którzy wykonali w serwisie 66 mln odsłon wg badania Gemius/PBI*. Aż 54% proc. wszystkich użytkowników serwisu stanowili internauci korzystający z urządzeń mobilnych. To największy udział użytkowników mobilnych wśród dużych serwisów w kategorii "people" (tzw. plotkarskich).

Plotek.pl to jeden z czterech najpopularniejszych serwisów tej kategorii w Polsce, który od 2007 roku zapewnia internautom najświeższe informacje oraz zdjęcia ze świata gwiazd. Obecne wyniki serwisu to rezultat wdrożonej ponad rok temu i systematycznie realizowanej strategii rozwoju w obszarze mobilnym. Wszystkie treści serwisu są przygotowywane i prezentowane głównie z myślą o użytkownikach smartfonów.

Dzięki zastosowaniu nowej platformy mobilnej istotnie poprawił się czas ładownia stron mobilnych. Wiadomości, filmy wideo, quizy, sondaże oraz moduły interaktywne przygotowane przez redakcję serwisu są automatycznie dostosowywane do urządzeń o różnych ekranach - od 4 calowych ekranów komórek po 50 calowe ekrany telewizorów.

Zespół serwisu wykorzystuje również streaming Facebook Live, zapraszając swoich fanów do oglądania rozmów z gwiazdami i aktywnego w nich udziału poprzez komentarze i rozmowy telefoniczne na żywo. Olek Sikora, reporter serwisu rozmawiał już m.in. z Dodą, Robertem Burneiką, Joanną Krupą, Wróżbitą Maciejem i gwiazdami reality show. Treści tworzone przez redakcję serwisu Plotek.pl można znaleźć także w aplikacjach mobilnych Plotek.pl i Gazeta.pl LIVE dostępnych na urządzenia z systemami iOS, Android i Windows Phone.

Redaktor naczelną serwisu Plotek.pl jest Agnieszka Bielecka, a biznesowo za obszar "people" odpowiada Jolanta Lewandowska.

* źródło danych: badanie Gemius/PBI, sierpień 2016 r.

Kontakt

Więcej »

Bądź na bieżąco