Film "Disco Polo" już od 27 lutego w kinach 

 
26.02.2015
A A A
Komunikat prasowy W piątek, 27 lutego br. swoją premierę w kinach w całej Polsce będzie mieć film "Disco Polo" - brawurowa komedia muzyczna w reżyserii Macieja Bochniaka. Koproducentem tytułu jest Agora, a dystrybutorem - spółka NEXT FILM należąca do Grupy Helios.

"Disco Polo" to ekscytująca historia młodych, utalentowanych muzyków, którzy osiągają szczyty list przebojów. 

W szalonych latach dziewięćdziesiątych, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen, Tomek (Dawid Ogrodnik) i Rudy (Piotr Głowacki) postanawiają pożegnać szarą rzeczywistość i ruszają na podbój świata disco polo. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić. 

W rolach wschodzących gwiazd disco wystąpili: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało. Towarzyszyli im m.in.: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. W filmie pojawili się też najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt. 

Ścieżka muzyczna zawiera 26 przebojów, w tym utwory zespołów: Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys i innych.  Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu "Miliard szczęśliwych ludzi" o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do "Disco Polo" reżyser napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem. 

Produkcja - Alvernia Studios; dystrybucja - NEXT FILM. 

Więcej informacji o filmie "Disco Polo" i oficjalny zwiastun - http://www.next-film.pl/zapowiedzi/disco-polo/ 

Profil filmu na Facebooku - https://www.facebook.com/DiscopoloFilm 

Agora jako koproducent wspierała dotychczas powstanie filmów: "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza, "Baby są jakieś inne" Marka Koterskiego, "AmbaSSada" Juliusza Machulskiego, "Serce, serduszko" Jana Jakuba Kolskiego i "Świadectwo" Pawła Pitery. W 2015 swoją premierę będą mieć też kolejne filmy koprodukowane przez Agorę m.in.: "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego i "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza, a także pierwsza samodzielna produkcja spółki - "Król życia" w reżyserii Jerzego Zielińskiego. 

NEXT FILM to firma dystrybucyjna, należąca do Grupy Helios, która powstała w 2012 r. Co roku wprowadza na ekrany polskich kin najchętniej oglądane rodzime produkcje - w 2013 była to "Drogówka" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, a w 2014 - niekwestionowany zwycięzca 39. Gdynia Film Festiwal, czyli film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego.  W 2015 r. NEXT FILM zajmie się dystrybucją wszystkich filmów, w których produkcję zaangażowana jest Agora, a także tytułów "Ze wszystkich sił" oraz "A Tale of Love and Darkness" - filmu, który jest debiutem reżyserskim Natalie Portman ze zdjęciami Sławomira Idziaka. 

http://www.next-film.pl/

Kontakt

Więcej »

Bądź na bieżąco