Mariusz Szczygieł Dziennikarzem Roku, nagrody Grand Press dla dziennikarzy "Gazety Wyborczej"

16.12.2013
A A A
Komunikat prasowy

Mariusz Szczygieł z "Gazety Wyborczej" został Dziennikarzem Roku 2013. Tytuł przyznało mu środowisko dziennikarskie w głosowaniu organizowanym przez redakcję magazynu branżowego "Press".

Szczygieł otrzymał nagrodę za reportaż "Śliczny i posłuszny", opublikowany w "Dużym Formacie". Opisał w nim historię kobiety, która 30 lat temu pobiła pasierba na śmierć, a po odbyciu kary i zatarciu skazania pracowała jako nauczycielka.

Tytuł Dziennikarza Roku to nagroda za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Nominacje zgłaszają kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych.

Do dziennikarzy trafiły też tegoroczne nagrody Grand Press, przyznawane za najlepsze materiały z prasy, radia i telewizji z 2013 roku. W gronie laureatów Grand Press znalazło się troje dziennikarzy "Gazety Wyborczej".

Agnieszka Kublik zwyciężyła w kategorii news za artykuł "Trzej zamachowcy". Pisała w nim, że eksperci Antoniego Macierewicza nie mają kompetencji ani dowodów na swoje tezy dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Bartosz T. Wieliński otrzymał nagrodę za reportaż prasowy pt. "Jesteś nr. 71". To tekst o horrorze, jaki w austriackich sierocińcach przeżywały dzieci odbierane samotnym matkom i biednym rodzinom tuż po wojnie.

W kategorii wywiad nagrodę odebrała Donata Subbotko za rozmowę z pisarzem Józefem Henem opublikowaną w "Magazynie Świątecznym" "Gazety Wyborczej".

Nagroda dla Dziennikarza Roku i nagrody Grand Press zostały wręczone w piątek, 13 grudnia w Warszawie podczas uroczystej gali konkursu.

Więcej informacji - http://www.grandpress.press.pl/

Kontakt

Więcej »

Bądź na bieżąco