Nagrody i nominacje dla dzienników Agory

10.03.2008
A A A
Komunikat prasowy

"Gazeta Wyborcza" i "Metro" zostały laureatami konkursu jakościowego organizowanego dla wydawców prasy przez IFRA, NAA oraz PANPA. Natomiast w konkursie INMA Awards 2008 "Gazeta" uzyskała 3 nominacje dla ubiegłorocznych projektów.

Dzienniki wydawane przez Agorę i drukowane w jej trzech drukarniach zostały uznane za jedne z 50 najlepszych gazet w konkursie Międzynarodowego Klubu Jakości Druku Kolorowego Gazet INCQC (International Newspaper Color Quality Club). "Gazeta Wyborcza" została wyróżniona po raz czwarty, a "Metro" - po raz pierwszy. W edycji 2008-2010 konkursu INCQC wzięło udział 198 (rekordowa liczba) wydawców i drukarń z całego świata.

Plebiscyt organizowany jest od 1994 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Technologii Mediów i Gazet (IFRA), Newspaper Association of America (NAA) i Pacific Area Newspaper Publishers' Association (PANPA).

"Gazeta Wyborcza" otrzymała również 3 nominacje w konkursie INMA Awards 2008 organizowanym przez Międzynarodowy Związek Marketingu Prasowego (International Newspaper Marketing Association). "Gazeta" jest nominowana do nagrody w 3 z 10 kategorii konkursu w grupie gazet o nakładzie powyżej 300 tys. egz.: za akcję wymyślania tytułu na czołówkę przedwyborczej "GW" i pomysł jej wydrukowania w kilku wersjach; za ofertę dwumedialną dla ogłoszeń o pracę, nieruchomościach i komunikatach oraz za kampanię w obronie Rospudy.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród INMA Awards 2008 odbędzie się 9 maja w Beverly Hills.

Poligrafia - serwisy internetowe