"Spacerownik śladami Marii Skłodowskiej-Curie"

26.05.2011
A A A

Fot. Lukasz Falkowski / Agenjca

Komunikat prasowy

Jak wyglądała Warszawa w czasach, gdy żyła tu Maria Skłodowska-Curie? Z jakimi miejscami była najbardziej związana i dokąd lubiła jeździć rowerem? - to wszystko opisuje "Spacerownik śladami Marii Skłodowskiej-Curie". Książka, przygotowana w wersji polsko-angielskiej, ukaże się jutro nakładem Agory.

Nowy "Spacerownik" Agory powstał specjalnie w związku z ogłoszeniem 2011 Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie. To wyjątkowy przewodnik historyczny, który przenosi czytelników w czasy, kiedy w Warszawie żyła nasza noblistka. Jej życie zostało opisane poprzez historię miasta i miejsca z nią związane. Zamierzeniem autorów wydania - Piotra Cieślińskiego i Jerzego S. Majewskiego - było przedstawienie tej wyjątkowej Polki nie tylko jako wielkiego naukowca, ale też jako pierwszej wyemancypowanej kobiety w tamtych latach, pierwszej warszawskiej cyklistki i kobiety z krwi i kości.

"Spacerownik śladami Marii Skłodowskiej-Curie" odnosi się też do obecnego stanu nauki polskiej i pokazuje, jak przez lata było wykorzystywane naukowe dziedzictwo Skłodowskiej-Curie.

Książka ukazuje się w wersji dwujęzykowej - polsko-angielskiej. Format 170x220 mm, 280 stron.

Można ją kupić od jutra - 27 maja br. w punktach dystrybucji prasy, w salonach Empik, księgarniach oraz na www.kulturalnysklep.pl w cenie 34,99 zł.

Wydawcą "Spacerownika" jest Agora.

Patronem wydawnictwa jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Publikację "Spacerownika śladami Marii Skłodowskiej-Curie" wspierają działania promocyjne obejmujące kampanię w prasie ("Metro", "Gazeta Wyborcza" i jej dodatki), radiu (Polskie Radio PR 1, PR 3, Radio TOK FM), oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej AMS. Kampanię i plan mediów przygotowała Agora we własnym zakresie.

Kontakt

Więcej »

Bądź na bieżąco