Agora doceniona w raporcie WarsawScan 2010

21.05.2010
A A A
Strona korporacyjna Agory została uznana za jeden z trzech najlepszych serwisów spółek giełdowych poświęconych relacjom inwestorskim według raportu WarsawScan 2010. Równorzędną ocenę w tej kategorii otrzymał również serwis inwestorski Polsatu Cyfrowego. Agora znalazła się też w pierwszej piątce rankingu oceniającego jakość polityki informacyjnej i przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego wśród 60 spółek o największym udziale w obrotach giełdy w 2009 r.

To kolejny wyróżnienia dla Agory w badaniu WarsawScan - w 2005 roku spółka została doceniona m.in. za najlepsze relacje inwestorskie i najwyższy poziom ładu korporacyjnego.

Celem badania realizowanego od roku 2003 jest ocena jakości relacji inwestorskich prowadzonych przez największe spółki giełdowe. Wyniki są również cennym źródłem wiedzy o oczekiwaniach inwestorów w zakresie komunikacji i informacji niezbędnych w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

W WarsawScan 2010 wzięło udział 61 analityków i zarządzających aktywami reprezentujących krajowe domy maklerskie, fundusze inwestycyjne i emerytalne oraz instytucje zarządzające aktywami. Badaniem objęto 60 spółek o największym udziale w obrotach GPW w 2009 r.

Metodologia oraz kwestionariusz WarsawScan są oparte na badaniach CitiScan, wypracowanych przez londyńską agencję relacji inwestorskich Citigate Dewe Rogerson. Badania przeprowadziła agencja badawcza ARC Rynek i Opinia na przełomie kwietnia i maja 2010 r.