Inwestorzy doceniają ład korporacyjny Agory

02.06.2006
A A A
Komunikat prasowy

W trzeciej edycji rankingu Polskiego Instytutu Dyrektorów Agora uzyskała tytuł Spółki Godnej Zaufania i po raz kolejny dostała najwyższe noty (5 gwiazdek) za standardy ładu korporacyjnego.

To dla nas ogromny zaszczyt i satysfakcja. Temat ładu korporacyjnego oraz przejrzystej i rzetelnej komunikacji z inwestorami jest dla nas jednym z fundamentów funkcjonowania na rynku kapitałowym. W imieniu zarządu Agory dziękuję inwestorom za nieustające zaufanie i dialog. Cieszę się, że nasze działania są życzliwie oceniane przez rynek kapitałowy - powiedziała Wanda Rapaczyńska.

Ranking został opracowany na podstawie ocen krajowych inwestorów instytucjonalnych. Inwestorzy oceniali spółki przyznając maksymalnie 5 gwiazdek w czterech kategoriach: struktura właścicielska, walne zgromadzenie i relacje między akcjonariuszami i innymi grupami interesów, przejrzystość finansowa i dostępność informacji, struktura rady nadzorczej i procesy w niej zachodzące.

W tegorocznej edycji rankingu Kapituła Inwestorów Instytucjonalnych działająca przy Polskim Instytucie Dyrektorów zebrała oceny reprezentujące ok. 82% krajowego rynku inwestorów instytucjonalnych. Oceniano 65 spółek publicznych, tytuł Spółki Godnej Zaufania 2006 przyznano 10 firmom.

Agora otrzymała tytuł Spółki Godnej Zaufania po raz trzeci z rzędu. Poza wyróżnieniami Polskiego Instytutu Dyrektorów, Spółka otrzymała w roku 2005 najwyższą notę A w rankingu ładu korporacyjnego realizowanym przez Polskie Forum Corporate Governance (PFCG) we współpracy z "Rzeczpospolitą" i znalazła się w czołówce najlepszych spółek giełdowych w rankingu opublikowanym w "Pulsie Biznesu" przeprowadzonym przez Instytut PENTOR. Spółka została też nagrodzona po raz kolejny za najlepsze relacje inwestorskie w Polsce w konkursie "IR Magazine" w kategorii "IR Magazine Continental Europe Awards". Konkurs "IR Magazine" uznawany jest na świecie za rzetelny miernik jakości relacji inwestorskich prowadzonych przez firmy giełdowe.