Agora w czołówce spółek o najwyższych standardach ładu korporacyjnego

07.02.2006
A A A
Komunikat prasowy

Agora otrzymała najwyższą notę - A w najnowszym rankingu ładu korporacyjnego realizowanego przez Polskiego Forum Corporate Governance (PFCG, www.pfcg.org.pl) i we współpracy z "Rzeczpospolitą".

Agora poprawiła swoją pozycję w stosunku do roku - w rankingu 2005 r. otrzymaliśmy notę A minus. Jesteśmy jedną z trzech najwyżej ocenionych spółek - notę A otrzymały także BPH oraz Bank Zachodni WBK. Ranking jest organizowany już po raz trzeci.

Dodatkowo Agora i Kęty wygrały w rankingu spółek najlepiej realizujących zasady corporate governance. W głosowaniu wzięło udział 10 największych firm zarządzających aktywami w Polsce, które skupiają prawie 70 % aktywów.

Z kolei w opublikowanym dzisiaj przez dziennik "Puls Biznesu" rankingu spółek giełdowych przeprowadzonym przez Instytut PENTOR, Agora znalazła się w czołówce najlepszych spółek w kategoriach "ogólne" i "kompetencje Zarządu".

Inne nagrody otrzymane przez Agorę za 2005 rok to WarsawScan 2005 - nagroda za najlepsze relacje inwestorskie wśród polskich spółek giełdowych, nagroda IR Magazine Continental Europe Awards 2005 za najlepsze relacje inwestorskie w Polsce (spółka i jej menadżerowie nagradzana była przez IR w różnych kategoriach także w latach poprzednich), Spółka godna zaufania, nagroda Polskiego Instytutu Dyrektorów (także 2004 r.).