Nagrody w konkursie WarsawScan 2005

19.12.2005
A A A
Według raportu WarsawScan 2005 przeprowadzonego po raz trzeci przez NBS Public Relations, najlepsze relacje inwestorskie wśród polskich spółek giełdowych prowadzi Agora ex equo z PKN Orlen. Agora otrzymała wysokie oceny ze względu na jakość informacji dostarczanej inwestorom, wiarygodność oraz przejrzystość.

Agora jest także spółką darzoną przez inwestorów największą sympatią (rozumianą jako sympatię środowiska inwestorskiego i mediów dla strategii poszczególnych spółek i sposobu komunikowania), a także spółką o najwyższym poziomie ładu korporacyjnego.

Prezes Agory Wanda Rapaczyńska okazała się też w opinii inwestorów finansowych najbardziej cenionym szefem firmy giełdowej. Prezes Rapaczyńska została wyróżniona za kreowanie strategii i rozwój firmy, skuteczność w zarządzaniu, a także kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

Wysoko została oceniona również zawartość strony korporacyjnej Agory poświęcona relacjom inwestorskim.

* * *

Celem badania jest ocena jakości relacji inwestorskich prowadzonych przez największe spółki giełdowe. Badania są również cennym źródłem wiedzy o oczekiwaniach inwestorów w zakresie komunikacji i informacji niezbędnych w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Metodologia oraz kwestionariusz WarsawScan są oparte na badaniach WallStreetScan i CitiScan przeprowadzanych cyklicznie przez londyńską agencję relacji inwestorskich Citigate Dewe Rogerson. Badania zostały zrealizowane przez agencję badawczą ARC Rynek i Opinia metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview).

W tegorocznym badaniu wzięło udział 47 analityków i zarządzających aktywami reprezentujących krajowe domy maklerskie oraz fundusze inwestycyjne i emerytalne.

Badaniem objęte zostały spółki z indeksu WIG20 oraz połowa spółek z indeksu MIDWIG (20 największych firm pod względem obrotów).