Agora nagrodzona za najlepsze relacje inwestorskie w Polsce

02.12.2005
A A A
Komunikat prasowy

30 listopada 2005 r., w ramach konkursu "IR Magazine Continental Europe Awards", Agora została uhonorowana nagrodą za najlepsze relacje inwestorskie w Polsce. "To dla nas ogromny zaszczyt i radość, gdy po raz kolejny nasze wysiłki znajdują uznanie środowisk inwestorskich w Polsce i za granicą." - powiedziała Wanda Rapaczyńska, prezes Agory.

Tegoroczna europejska edycja konkursu po raz pierwszy objęła nowo przyjęte państwa Unii Europejskiej oraz Rosję. Nominowani zostali wyłonieni w niezależnym badaniu ponad 500 specjalistów zajmujących się rynkiem kapitałowym: analityków i zarządzających funduszami poszczególnych krajów, przeprowadzonym przez londyńską firmę Mary Maud Research. Badanie, oprócz specjalistów z poszczególnych krajów Europy, objęło także analityków i zarządzających z Londynu zajmujących się spółkami na kontynencie. Nagrody wręczono w dwóch edycjach: najlepsze relacje inwestorskie w danym kraju oraz najlepsze standardy w relacjach inwestorskich w Europie w poszczególnych kategoriach.

Nagrodę w imieniu spółki odebrała Joanna Bażyńska, dyrektor ds. relacji inwestorskich firmy, która w zeszłym roku zdobyła przyznawany przez IR Magazine tytuł najlepszego menedżera ds. relacji z inwestorami w Europie Środkowo-Wschodniej.

IR Magazine jest międzynarodową publikacją zajmująca się tematyką relacji inwestorskich. Nagrody za najlepsze standardy w relacjach inwestorskich są wręczane od 1991 r. Program obejmuje następujące regiony: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę, Europę kontynentalną, Skandynawię, Irlandię, Brazylię, Australię, Azję i Południowa Afrykę. W konferencjach organizowanych przez IR Magazine bierze udział łącznie ponad 6 tys. specjalistów ds. relacji inwestorskich, a także przedstawicieli rynku kapitałowego.

Więcej informacji o IR Magazine: www.irmag.com.