Agora nagrodzona za najlepsze relacje inwestorskie w Polsce. Wanda Rapaczynski najlepszym prezesem spółki publicznej w dziedzinie relacji inwestorskich

18.09.2003
A A A

Fot. Agata Jakubowska / AG

Komunikat prasowy

17 września 2003 r., podczas gali "Investor Relations Magazine", w hotelu Sheraton, Agora otrzymała nagrodę w kategorii "Najlepsze relacje inwestorskie w Polsce", którą w imieniu działu IR odebrała Joanna Bażyńska, dyrektor do spraw relacji z inwestorami. Prezes Agory, Wanda Rapaczynski, została uznana za "Najlepszego prezesa spółki publicznej w dziedzinie relacji inwestorskich". Nagrody przyznano w ramach międzynarodowego konkursu "IR Magazine Eurozone Awards 2003" organizowanego corocznie dla spółek Europy Środkowej i Wschodniej.

"Relacje inwestorskie to dziedzina, która szczególnie leży nam na sercu. To dla nas ogromna radość i satysfakcja, gdy nasze wysiłki znajdują uznanie środowisk inwestorskich w Polsce i za granicą." - powiedziała prezes Wanda Rapaczynski.

"Agora ma zdecydowanie najlepszy kompleksowy program relacji inwestorskich w Polsce i nieustannie utrzymuje wysokie standardy w dziedzinie IR" - napisał w uzasadnieniu jeden z oceniających inwestorów. Spółka znalazła się także wśród czterech najlepszych firm w regionie w następujących kategoriach: "Najlepsze spotkania z inwestorami i roadshows", "Najlepszy ład korporacyjny" oraz "Najlepszy dyrektor relacji inwestorskich" (dla Joanny Bażyńskiej).

Prestiżowy konkurs "IR Magazine Eurozone Awards" jest uznany na świecie za rzetelny miernik jakości relacji inwestorskich prowadzonych przez firmy giełdowe. Werdykt konkursu został ogłoszony na podstawie niezależnego, wnikliwego badania przeprowadzonego wśród 48 menedżerów zarządzających portfelem i analityków zajmujących się rynkami Europy Środkowej i Wschodniej. Szczegółowe informacje o konkursie i zwycięzcach znajdują się na stronie www.irmag.com.