Film "Poste restante" nagrodzony europejskim Oscarem

A A A
Komunikat prasowy

Wyprodukowany przez Agorę dokumentalny film Marcela Łozińskiego "Poste restante" zdobył prestiżową Europejską Nagrodę Filmową 2009 w kategorii najlepszy film krótki. W czwartek, 17 grudnia, film na płycie DVD trafi do sprzedaży dołączony do książki "Pan Bóg. Niebo".

Film Marcela Łozińskiego "Poste restante" to 14-minutowy dokument. Opowiada o losach jednego z miliona listów, które co roku trafiają do Urzędu Przesyłek Niedoręczalnych w Koluszkach. Ten list jest szczególny: skreślony dziecięcą ręką i zaadresowany do Pana Boga.

"Poste restante" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii filmu krótkometrażowego. Ceremonia wręczenia nagród Europejskiej Akademii Filmowej odbyła się 12 grudnia br. w niemieckim Bochum.

Film zainspirował Ewę Błaszczyk, siostrę Małgorzatę Chmielewską, Otylię Jędrzejczak, Stanisława Sojkę, Muńka Staszczyka, Stanisława Obirka oraz Jarosława Lipszyca do spisania osobistych refleksji w formie listów do Boga. Złożyły się one na książkę "Pan Bóg. Niebo".

Książka z filmem dostępna będzie od 17 grudnia w salonach Empik, a także na www.kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu 0 801 130 000.

Producentami filmu są Agora, TBA Group i Arkana Studio. "Poste restante" jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji o filmie dostępnych jest pod adresem www.arkanastudio.pl/posterestante

Patroni medialni: "Gazeta Wyborcza", TVP 2.

Książkę z filmem poleca program "Kocham Kino".

Zobacz także

Projekty specjalne - serwisy internetowe