Kolejna nagroda dla kolekcji "Polskie Himalaje"

A A A
Komunikat prasowy

Seria filmów dokumentalnych pt. "Polskie Himalaje" wyprodukowanych przez Agorę i firmę Artica Production, otrzymała nagrodę w kategorii Alpinizm, Eksploracja i Adventure podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Mountains, Extreme Sports and Adventures", zorganizowanego w listopadzie br. w Bansku w Bułgarii.

Jury nagrodziło serię filmów poświęconych udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata - Himalajów i Karakorum.

Kolekcja "Polskie Himalaje" była już wyróżniana wcześniej - w sierpniu br. nagroda w kategorii Alpinizm trafiła do twórców filmu "Panie w górach" decyzją jury 5. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Inkafest odbywającego się w Huaraz, w Peru. A cała seria otrzymała Nagrodę Specjalną Jury 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Alpinistycznych, zorganizowanego również w sierpniu br. w czeskiej miejscowości Teplice nad Metuj~.

Filmy "Polskie Himalaje" są dołączone do serii książek pod tym samym tytułem, ukazującej się w ramach Biblioteki Gazety Wyborczej. Jej pomysłodawcą i producentem jest Jerzy Porębski. Na kolekcję składa się sześć bogato ilustrowanych tomów, dokumentujących polski szturm na najwyższe góry świata. Opowieści zostały ułożone w porządku tematycznym: 1. Pierwsi zdobywcy; 2. Lodowi wojownicy; 3. Wielkie wspinaczki; 4. Panie w górach; 5. Największe tragedie. Tom 6., ostatni, to Leksykon polskiego himalaizmu, zawierający hasła encyklopedyczne i noty biograficzne. Do pięciu pierwszych tomów dołączone są płyty DVD z filmami o wyprawach i wydarzeniach, o których mowa w książkach.

Więcej informacji o 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Mountains, Extreme Sports and Adventures"- http://www.banskofilmfest.com/

Strona internetowa projektu - http://www.polskiehimalaje.pl

Kolekcję można kupić na www.kulturalnysklep.pl

Zobacz także

Projekty specjalne - serwisy internetowe