Albumy Agory nominowane do Fryderyków 2008

A A A
Komunikat prasowy

11 nominacji do tegorocznych Fryderyków otrzymali artyści, których albumy wydała Agora. Najwięcej, bo aż 8 szans na statuetki mają Wojciech Waglewski i Maciej Maleńczuk, współtwórcy płyty "Koledzy".

"Koledzy" otrzymali nominacje w kategoriach Album Roku Pop, Piosenka Roku oraz Wideoklip Roku. Maciej Maleńczuk i Wojciech Waglewski zostali również nominowani w kategoriach Autor Roku i Wokalista Roku, Waglewski ma też szansę na nagrodę w kategorii Kompozytor Roku.

W tej samej kategorii nominowany został również Mateusz Pospieszalski, współtwórca muzyki do płyty "Tischner". Album Trebuni-Tutków i Voo Voo otrzymał też nominacje w kategoriach Album Roku Etno/Folk oraz Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna za projekt Krzysztofa Kokoryna i Wojciecha Kliczki.

Fryderyki rozdane zostaną po raz 14. Statuetki przyznawane są tradycyjnie przez artystów, dziennikarzy i przedstawicieli branży fonograficznej, a od tego roku - również przez publiczność. Wręczenie nagród odbędzie się 7 kwietnia 2008 w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie.

Projekty specjalne - serwisy internetowe