Złota Płyta dla albumu Kayah "Transoriental Orchestra"

A A A
Komunikat prasowy

Najnowszy album Kayah "Transoriental Orchestra", wydany na początku listopada br., już w ciągu miesiąca uzyskał status Złotej Płyty! Album wydał Kayax, a jego wyłącznym dystrybutorem została Agora.

Wręczenie Złotej Płyty odbyło się 16 grudnia br. w Warszawie podczas koncertu Kayah w klubie Palladium. Wspólnie z artystką Złotą Płytę odebrał kompozytor Atanas Valkov.

"Transoriental Orchestra" to wyjątkowa płyta - muzyczna podróż w świat egzotycznych brzmień. Kayah do współpracy przy tworzeniu nagrań zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego.

Na płycie "Transoriental Orchestra" znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu, które Kayah śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i po arabsku.

Album "Transoriental Orchestra" składa się z dwóch krążków. Na drugiej płycie pojawiło się nagranie pt . "Kicy Bidy i Bokha" - to solowa interpretacja utworu, który promował najnowszy film duetu reżyserskiego Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze pt . "Papusza".

Poprzedni album Kayah zatytułowany "K ayah & Royal Quartet" również uzyskał status Złotej Płyty. Wydały go wspólnie Agora i Kayax, a za dystrybucję odpowiadała Agora.

Projekty specjalne - serwisy internetowe