Trzy nominacje do Bestsellerów Empiku 2011 dla książek wydanych przez Agorę

A A A
Komunikat prasowy

Znamy już nominacje do tegorocznej edycji nagrody Bestsellery Empiku 2011. W tym roku wydawnictwo Agora zebrało aż trzy w kategorii "Projekty specjalne" (na trzy możliwe).

Wśród najlepiej sprzedających się książek w ubiegłym roku znalazła się m.in. "Kuna za kaloryferem" autorstwa Adama Wajraka i Nurii Selvy Fernandez - dowcipna i pełna ciepła opowieść o ratowaniu zwierząt, które inaczej czekałaby śmierć. Książka - nie tylko dla dzieci - o zwierzętach i próbach poznania ich zwyczajów, której atutem są też piękne zdjęcia wykonane przez oboje autorów.

Nominacje otrzymały także: autobiografia jednego z najwybitniejszych polskich dziennikarzy radiowych Marka Niedźwieckiego pt. "Nie wierzę w życie pozaradiowe", w której autor odkrywa sekrety swojego życia poza anteną, oraz "Listy na wyczerpanym papierze", niepublikowana do tej pory korespondencję Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory z lat, 1964-1966, wzbogacona o pocztówki, unikalne zdjęcia i teksty piosenek.

Bestsellery Empiku to największy plebiscyt kulturalny w Polsce. Biorą w nim udział klienci Empiku, którzy "głosują" poprzez zakup i tym samym wybierają najpopularniejsze książki, płyty, filmy i gry całego roku. Produkty, które zebrały najwięcej "głosów", czyli osiągnęły egzemplarzowo najlepsze wyniki sprzedaży, zostają Bestsellerami Empiku. W tym roku odbędzie się 13. edycja plebiscytu.

Projekty specjalne - serwisy internetowe