"Zatoka świń" - nowa książka w serii "Prawdziwe zbrodnie"

05.04.2016
A A A
Komunikat prasowy

W czwartek, 7 kwietnia br. nakładem Agory ukaże się książka "Zatoka świń" Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego. To kolejny tytuł w serii "Prawdziwe zbrodnie" - kryminał non-fiction ujawniający kulisy głośnego seks-skandalu w Sopocie.

Kluby nocne, a w nich stręczyciele oferujący seks z dziećmi. Kokaina na stołach, policjanci na bramkach. Sopot by night.

Samobójcza śmierć 14-letniej Anaid i aresztowanie jej prześladowcy "Krystka", łowcy nastolatek, to wierzchołek góry lodowej. Pod wodą Zatoki kryją się potwory. Łowcę opłacali właściciele klubów, do których naganiał kolejne piękne dziewczyny, tolerowali go policjanci, chronili prokuratorzy umarzający dochodzenia wszczynane po skargach matek. Jak to było możliwe? Kim jest gwałciciel? Kim są jego mocodawcy? Dlaczego ten podstępny układ trwa?

- Zanim wzruszysz ramionami - że o co tyle krzyku, przecież te małe dziwki same się pakują w kłopoty, wsiadają do tych merców, audi i beemwic, pchają się do klubów, lgną do dzianych gości - pomyśl, proszę: a gdyby to była twoja córka... - napisał o sprawie Piotr Stasiński, dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

W serii "Prawdziwe zbrodnie" ukazały się dotąd: "Tabloid. Śmierć w tytule" i "Manson. Ku zbrodni".

Bożena Aksamit jest dziennikarką "Gazety Wyborczej", absolwentką oceanografii na Uniwersytecie Gdańskim. W 2015 roku ukazała się jej bestsellerowa książka "Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku".

Piotr Głuchowski jest dziennikarzem "Gazety Wyborczej", współautorem bestsellerowej biografii o. Tadeusza Rydzyka pt. "Imperator" i autorem kryminałów "Umarli Tańczą", "Lód nad głową" oraz "Trzeci zamach".

Od 7 kwietnia br. książkę "Zatoka świń" będzie można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu (22) 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory:

https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Projekty specjalne - serwisy internetowe