Komunikat prasowy
Zima to najlepsza pora na szukanie tropów zwierząt - przekonuje Adam Wajrak w nowej książce pt. "Przewodnik prawdziwych tropicieli. Zima". Wydanie, przeznaczone dla starszych i młodszych czytelników, ukaże się na rynku nakładem Agory już jutro, 12 stycznia 2012 r.
Adam Wajrak w swojej kolejnej książce z serii "Przewodnik prawdziwych tropicieli" przedstawia sposoby na wyśledzenie dzikich zwierząt w zimowe dni. Opowiada o dzikich rysiach i żbikach, zwyczajach wilczej watahy, a także zapoznaje czytelników z najsprytniejszymi i najbardziej kolorowymi gatunkami ptaków.
Wydanie, przygotowane wspólnie z rysownikiem Michałem Skakujem, odkrywa dziki i nieznany świat rodzimej fauny i flory - tym razem w zimowej odsłonie.
"Przewodnik prawdziwych tropicieli. Zima" będzie dostępny w sprzedaży na www.kulturalnysklep.pl, w sieci sklepów Empik oraz w wybranych salonach prasowych od 12 stycznia br.
"Zima" to kolejna już część "Przewodnika prawdziwych tropicieli". W serii ukazały się także "Lato" i "Jesień", a w najbliższych miesiącach pojawi się ostatnia część - "Wiosna".
Adam Wajrak, przyrodnik i dziennikarz "Gazety Wyborczej", jest także autorem książki "Kuna za kaloryferem", napisanej we współpracy z Nurią Selvą Fernandez. Książka zdobyła duże uznanie wśród czytelników, dostała także nominację do Bestsellerów Empiku 2011.
Patronami medialnymi serii są: "Gazeta Wyborcza", "Metro", "Poradnik Domowy" i serwis eDziecko.pl.
Wydania wspiera promocja w "Gazecie Wyborczej" i jej dodatkach oraz w dzienniku "Metro".