Projekty specjalne

A A A
Muzyka, literatura, wiedza i edukacja oraz film - to dziedziny, w których Agora rozwija swoją działalność związaną z wydawaniem projektów książkowych i kolekcji. Pozycje z bogatej i różnorodnej oferty wydawniczej Agory dostępne są w punktach sprzedaży i salonach prasowych na terenie całej Polski, a także w internetowym serwisie Kulturalnysklep.pl.

Działalność wydawnicza Agory w ramach projektów specjalnych obejmuje wydawanie premierowych albumów i serii muzycznych, książek z nurtu literatury pięknej i faktu, przewodników, leksykonów i encyklopedii oraz filmów i seriali na DVD. To również współudział w produkcji filmów i gier, a także współorganizowanie ważnych wydarzeń kulturalnych, m.in. koncertów i spotkań autorskich.

Spółki tworzy też ekskluzywne, wyjątkowe propozycje dla czytelników i kolekcjonerów książek - jak bibliofilskie wydanie Biblii ks. Jakuba Wujka z rycinami Gustawa Dore (www.wiernakopia.pl).

Agora jest prekursorem na rynku kolekcji wydawniczych oferowanych przez wydawców prasy. Pierwszym projektem spółki była 40 - tomowa kolekcja literatury XX wieku wydana w 2004 roku w ramach "Biblioteki Gazety Wyborczej". Siła i reputacja "Gazety Wyborczej" i innych mediów Agory pozwoliły na rozwinięcie oferty projektów wydawniczych, które na początku towarzyszyły wydawnictwom spółki, a z czasem zaczęły się ukazywać w niezależnej sprzedaży.

Do tej pory Agora wydała ponad 1500 tytułów i znajduje się w pierwszej dziesiątce wydawców w Polsce.

Sprzedaż wydawnictw Agory: www.kulturalnysklep.pl

Projekty specjalne - serwisy internetowe