Ewa Podolska otrzymała "Laur prosumenta 2015"

15.05.2015
A A A
Komunikat prasowy

Dziennikarka Radia TOK FM Ewa Podolska otrzymała "Laur prosumenta 2015" w kategorii "Dziennikarz" - wyróżnienie nadawane przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Publicystkę doceniono za działania na rzecz promocji energetyki prosumenckiej oraz za wkład w upowszechnienie idei energetyki obywatelskiej.

W TOK FM Ewa Podolska prowadziła w ramach bloku "Zielono mi" cykl autorskich audycji "Obywatel z energią", wyjaśniających znaczenie wprowadzenia tzw. poprawki prosumenckiej (taryf gwarantowanych) do ustawy o odnawialnych źródłach energii.

"Laury prosumenta" to wyróżnienia wręczane z inicjatywy Instytutu Energetyki Odnawialnej - w tym roku po raz pierwszy, podczas VIII Forum Energetyki Prosumenckiej. Są przyznawane osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju energetyki odnawialnej. W tym roku, oprócz Ewy Podolskiej, otrzymali je również: w kategorii "Polityk" - poseł Artur Bramora oraz prof. Maciej Nowicki - za całokształt działań.

Ewa Podolska jest dziennikarką TOK FM od 1998 r. W radiu prowadzi audycje, których tematem są: ekologia, medycyna, ubezpieczenia, prawo, przyroda.