Ewa Podolska laureatką nagrody "Dziennikarze dla klimatu 2014"

20.11.2014
A A A
Komunikat prasowy

Dziennikarka Radia TOK FM Ewa Podolska, otrzymała I nagrodę w konkursie "Dziennikarze dla klimatu", organizowanym wspólnie przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) i Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, przy wsparciu Ambasady Niemiec. Publicystkę doceniono za dwa cykle audycji: "Rozmowy o klimacie" oraz "Energia dla klimatu". 

Nagrody "Dziennikarze dla klimatu", które wręczono już po raz drugi, przyznawane są za materiały dziennikarskie zaangażowane w tematykę klimatu i popularyzację działań na rzecz jego ochrony. W tym roku jury dokonało wyboru spośród 121, zgłoszonych do konkursu

Ewa Podolska odebrała nagrodę z rąk byłego ministra środowiska prof. Macieja Nowickiego, przewodniczącego jury we środę, 19 listopada br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

 Ewa Podolska jest dziennikarką TOK FM od 1998. W radiu prowadzi programy publicystyczne i rozmowy z udziałem ekspertów i słuchaczy, których tematem są: ekologia, zdrowie, prawo, ubezpieczenia, problematyka społeczna. Za swoje programy ekologiczne i medyczne otrzymała wiele nagród dziennikarskich.