Pro bono

A A A
Stacje radiowe Agory chętnie podejmują na swoich antenach tematy społeczne, obywatelskie czy ekologiczne i angażują się w działania charytatywne.

Wiele akcji pro bono jest związanych z Radiem TOK FM - stacja przeprowadziła m.in. charytatywne licytacje, np. bombki choinkowej z podpisem Dalajlamy na rzecz fundacji pomagającej dzieciom i dorosłym z autyzmem. Rozgłośnia wspiera też działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jest patronem medialnym wielu inicjatyw, m.in. projektu Widzialni.eu czy akcji Rodzina Rodzinie pomagającej materialnie najuboższym w Polsce.

Na antenie TOK FM często można usłyszeć programy poświęcone sprawom obywatelskim i kwestiom ekologicznym, a także raporty specjalne, jak "A Ty co zrobiłeś dla Haiti?" odnoszący się do sytuacji na wyspie po tragicznym trzęsieniu ziemi w 2010 r.

Działania pro bono wspiera również portal informacyjny Tokfm.pl, który przygotował m.in. specjalny serwis poświęcony Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Watch Docs - Watchdocs.tokfm.pl. Na stronie można obejrzeć festiwalowe premiery, a także przeczytać informacje o filmach i ich twórcach oraz o problemie łamania praw człowieka na świecie.